Miten on nainen?

Tuntuuko juhannus juhannukselta jos ei tee sitä?
17127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ai tee juhannuksesta juhannusta vai? Mä olen aina luullu, että juhannus on juhannus ihan itellään. Tosin oon mä kuullut, että toiset tekee jouluakin. En ole sitäkään koskaan tajunnut. Meillä joulua vain vietetään, ei tehdä. Sama juhannuksena.

Äänestä

Ei se oikein tunnu, enkä uskalla koko aihetta miettiä. Yritän leikkiä että ei koko juhlaa ole. Huomenna voisin lenkittää kaverin koirat. Ihan luksusta kun kaupunki on typötyhjä.

Äänestä
  • Ehkä ajattelet samaa kuin mä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ehkä ajattelet samaa kuin mä?

    Toivon, että hän ajattelee samaa kuin mä :) En ole luopunut toivosta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Toivon, että hän ajattelee samaa kuin mä :) En ole luopunut toivosta.

    Lisäys: En haluaisi enää päivääkään hukata. Jos jokin tuntuu oikealta, niin eikös se sitä ole? Kohtelen varovasti, rakastaen, kuin kalleinta aarretta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ehkä ajattelet samaa kuin mä?

    Juhan... nus... simaa.... 😂

    Äänestä

eipä oo koskaan tullut tehtyä joten miksikäs ei.

Äänestä

Vajaa-älyisten ajattelutapa

Äänestä

Rillit kuvissa

Äänestä

SE, ei kuulu mun juhannusperinteisiini.

Äänestä

Ai ilman makkaranpaistoa? No ei tunnu kyllä jussilta. Makkarat tikkuun vaan ja tulille. Ketsupilla ja sinapilla parempiin suihin.

Äänestä

Ei se juhannus tunnu miltään kun ei pääse uimaan tai mitään muutakaan.

Äänestä

Päinvastoin. Elämä on hyvää ilman sitä mitä ei tarvitse, ei ilman vaatteita kenenkään kanssa.

Äänestä

Toisinkin voidaan ajatella tämä asia mies!
Naisena olen tyytyväinen koska tiedän, että siihen ei ole pakko antautua.
Jokaisella ihmisellä kun on se itsemääräämisoikeus tähän asiaan.
Ymmärsitkö nyt tämän asian? Kaikilla ihmisillä se ei ole mielessä aina ja mikään ongelma elämässä.

Äänestä

Tuntuuko juhannus juhannukselta jos ei ole teetä?

Äänestä

No ei tunnu.. ja sitähän en saa.. vaikka tuo mies tuossa makaa...kiitos kun muistutit...

Äänestä

Uudet perunat, voi, tilli ja silli. Koivuvastan tuoksuinen sauna. Näitä ilman juhannus ei tunnu juhannukselta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tuntuuko juhannus juhannukselta jos ei tee sitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu