Taannoin kiellettyjen aineiden, eli "saastuneen lihan"syömisestä ja lisänä tappio Bivolia vastaan on saanut Canelon pois tolaltaan, syyttää nyt Golovkinia roskapuheista.
https://www.boxingnews24.com/2022/06/canelo-alvarez-wants-to-punish-gennadiy-golovkin-for-his-trash-talk/
Pahimpana "roskapuheena" voi GGG, n sanoneen, että miksi Canelo odotti lähes 4 vuotta, ennenkuin suostuu ottamaan kolmannen ja ratkaisevan ottelun, Canelo olisi voinut ottaa kolmannen paljon ennemminkin mutta näki tilaisuuden GGG, n ikääntymisessä ja otteli muita vastaan. Muuta roskapuhetta ei ole medioissa GGG, n sanoneen, eikä hän edes ole sellainen roskan puhuja.
Canelo saattaa itsensä vaaraan päästämällä vihaa päänupin sisään liikaa.
Menee keskittyminen.
Tässä voi olla GGG, n etu. Pysyä rauhallisena ja harjoitella.
Canelo ei ole enään entisensä kärsittyään Bivolille reippaan tappion.
Canelolla pettää hermo?
4
125
Vastaukset
- Anonyymi
..Jatkoksi, vihaiselta näyttää Alvarez. Yllätti myös Golovkinin Canelon käytös.
https://www.boxing247.com/boxing-news/gennadiy-golovkin-surprised-by-canelo-alvarezs-behavior-at-los-angeles-press-conference/225496- Anonyymi
..jatkoa, Canelon kootut selitykset miksi hävisi Bivolille, ei voinut harjoitella tarpeeksi hyvin.
https://www.boxing247.com/boxing-news/canelo-reveals-why-he-lost-to-bivol-i-couldnt-train-like-usual/225563
Oliko liian kova paikka hävitä, kestäis nyt kuin mies ja keskittyisi nyt treenamiseen Golovkinia vastaan, eikä sortuis klemputeroliin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
..jatkoa, Canelon kootut selitykset miksi hävisi Bivolille, ei voinut harjoitella tarpeeksi hyvin.
https://www.boxing247.com/boxing-news/canelo-reveals-why-he-lost-to-bivol-i-couldnt-train-like-usual/225563
Oliko liian kova paikka hävitä, kestäis nyt kuin mies ja keskittyisi nyt treenamiseen Golovkinia vastaan, eikä sortuis klemputeroliin...Jatkoa.. Hearns on oikeassa, vihaisena on vaarallista mennä GGG, kimppuun. GGG näyttää todella isolta nyt 168 painoisena. Veikkaampa, että Canelolla tulee vaikea ilta, Canelon vihaisuus ja katkeruus, edellisen matsin häviö ja vastassa cool GGG isompana nyt.
https://www.boxing247.com/boxing-news/canelo-being-ruthless-against-golovkin-is-dangerous-says-eddie-hearn/225812 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
..Jatkoa.. Hearns on oikeassa, vihaisena on vaarallista mennä GGG, kimppuun. GGG näyttää todella isolta nyt 168 painoisena. Veikkaampa, että Canelolla tulee vaikea ilta, Canelon vihaisuus ja katkeruus, edellisen matsin häviö ja vastassa cool GGG isompana nyt.
https://www.boxing247.com/boxing-news/canelo-being-ruthless-against-golovkin-is-dangerous-says-eddie-hearn/225812Golovkin/ Canelo 1 ottelu.
114-114 Dan Truella
115-113 Dave Moretti
118-110 Adeline Byrd. 10 erää Canelolle ja vain kaksi GGG, lle.
Byrd otti pienet nokkaunet ottelun aikana.
Eikä voittanut Canelo toistakaan matsia.
Toivottavasti Golovkin pistää tuon nyrkkeilyn korruption esikuvan matalaksi ja korruptoituneen taustajoukon hiljaiseksi ja lopettaa uran siihen.
GGG, n on melkeimpä pakko tyrmätä Canelo jos mielii voittaa tai ainakin voitta pistein niin reilusti että tuomarit eivät kehtaa tehdä kuprua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4768496Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195820Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2554762Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584625Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s694127Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603930SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1713749- 901698
- 961231
- 47859