Ötököitä täynnä !

Anonyymi

Asun kerrostalossa pohjakerroksessa missä on tavallista että muutama ötökkä / kävelevä eliö Tulee silloin tällöin ei haittaa.

Mutta minulla on niin paljon että ne kokontuvat omiin ryhmiin jo.

Asiasta olen sanonut taloyhtiölle ja muutaman kerran ammattilaiset ovat tulleet ruiskuttamaan mutta se ei myöskään ole auttanut olen itse myös ruiskuttanut lukuisia kertoja ja siivoan asunnon kaksi kertaa viikossa kunnolla joten liiasta ei todellakaan ole kyse jos jotain putoo tai sotkeutuu heti siivoaan sotkun.

Kyse ei ole vain muurahaisista ja hämähäkeistä vain monen laisista kävelevistä eliöistä joiden nimiä en tiedä.

Kiusallista tästä tekee että minulla on 6kk vauva jota en voi laskea lattialle koska eliöitä on joka puolella joka huoneessa viime kerralla kun tämä tapahtui tyttöni oli tuossa lattia iässä niin sen avulla ammattilaiset tuli nopeasti ruiskuttamaan asunnon.

Nyt kun ammattilaiset on käynyt monta kertaa ruiskuttamassa ja se ei ole auttanut koska niitä on taas lauma kertynyt.

Voinko pyytä heitää antaa minulle uusi vuokra asunto lasteni takia onko mahdollista saada sellainen tälläisen takia ?

Mitä luulette ? Kertokaa.pliis 😊

1

313

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ötököiden taisteluosastot oikein kokoontuvat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      115
      2403
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      37
      1453
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      641
      995
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      97
      878
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      700
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      696
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      686
    Aihe