Ei varmasti ollut viimeinen tämä nainen, joka yritti tappaa 5-vuotiaan lapsensa, muistissa on myös se tapaus viime marraskuulta, jossa mies tappoi vaimonsa ja lapsensa ja lopulta itsensä ajamalla kovaa vauhtia kuorma-auton perään Helsingissä. Mikä näitä ihmisiä vaivaa, tällaisilla ei pitäisi olla lapsia ollenkaan?
Miksi Porvoossa on niin paljon perheväkivaltaa?
Anonyymi
7763
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Matu-ystävällistä porukkaa. Se kostautuu.
Kyllä heillä lapsia saa ja olla pitää mutta miehet täytyy valita huolella.
"Unelmien Porvoota" markkinoidaan nimenomaan lapsiperheille. Nykyiset veronmaksajat joutuvat maksamaan kaikki muuttajien tarvitsemat sosiaali- yms. palvelut ja heidän aiheuttamansa ongelmat. Sitä saa mitä tilaa.
No ainakin tämä muotisuunnittelija oli käsittääkseni ihan suomalainen ja varmaan vaimonsakin?
Joku oli laittanut asunnosta kuvan murha infoon. Annetaanko näille noin hienon näköisiä kämppiä? Eikö joku 70luvun kerrostalo riitä.
Maksaa yhteiskunnalle ihan tolkuttomasti tuo jälkihoito, huostaanotto myös.
mitä serkumpi sitä herkumpi asenne tuo luonnevikoja, mitkä sitten purkautuvat väkivaltana ja muuna sairauksina