Vetää se mielen aika matalaksi, kun näkee ikävöimänsä henkilön toisen seurassa. On kyllä aivan varma keino selvittää itselle, onko tunteita vielä olemassa.
Aika huono fiilis
13
82
Vastaukset
Enpä välitä nähdä sellaista. Muutenkaan välitä nähdä toisten onnea.
Toisaalta eikö ole kuitenkin kiva, että ihminen josta välität on onnellinen?
Tiedän mitä on pettymys ja tiedän mitä on mustasukkaisuus, mutta nykyään tiedän myös että ihminen joka on tärkeä, rakas, hänen onnensa menee omankin edelle.
Jos hän tulee onnelliseksi jonkun muun kanssa, niin antaa hänen tulla. :)Enkä tarkoita etteikö voisi itseen koskea, kun näkee ja ymmärtää omien mahkujen menneen. Toki se koskee, tulee paha mieli ja itkettääkin, mutta kun miettii sitä ihmistä joka on 💙, niin oikeestihan hänelle haluaakin pelkkää hyvää. Se hyvä on vaan joku muu kun minä tai sinä.
PALSTANVALTAAJA kirjoitti:
Enkä tarkoita etteikö voisi itseen koskea, kun näkee ja ymmärtää omien mahkujen menneen. Toki se koskee, tulee paha mieli ja itkettääkin, mutta kun miettii sitä ihmistä joka on 💙, niin oikeestihan hänelle haluaakin pelkkää hyvää. Se hyvä on vaan joku muu kun minä tai sinä.
Kyllä sellainen satuttaa vaan aika hitosti, jos on tunteita. Mieluummin on satuttamatta itseään sillä tavalla. Ennemmin ottaa vaikka nyrkistä nenuun.
PalstaPrinssi kirjoitti:
Kyllä sellainen satuttaa vaan aika hitosti, jos on tunteita. Mieluummin on satuttamatta itseään sillä tavalla. Ennemmin ottaa vaikka nyrkistä nenuun.
Sattuu, mutta itse jotenkin vaan nään sen, että toisen on annettava mennä, jos minä en riitä tai kelpaa.
PALSTANVALTAAJA kirjoitti:
Sattuu, mutta itse jotenkin vaan nään sen, että toisen on annettava mennä, jos minä en riitä tai kelpaa.
No totta kai on annettava mennä. Ei ketään väkisin saa, eikä ketään pidetä väkisin. Ei tietenkään.
- Anonyymi
Ehkä hän otti toisen seuralaisekseen kun et koskaan kertonut mitä hän merkitsee sinulle tai kun et katsonut tarpeelliseksi vastata viesteihini.
- Anonyymi
Hmm..en mä nyt tiiä, tässäkö varatun kanssa muutenkin vehtaan, ei mua haittaa, vaikka sillä on avopuoliso, se riittää kun tiiän mitkä meidän välit oikeasti on ja mitkä heidän välit on..
- Anonyymi
Mä melkein toivoisin, että näkisin hänet toisen seurassa onnellisena. Hajoaisin palasiksi ja menisin rikki, aikaa kuluisi että toipuisin ja näkisin taas tunnelin päässä valoa. Silti vaikka se kuinka sattuisi, se kuitenkin vapauttaisi minut näistä kahleista joilla olen itseni köyttänyt rakastuessani häneen. En näe muita miehiä, en pysty edes kiinnostumaan kenestäkään, kun ajattelen vain häntä. Elämäni valuu turhissa haaveissa.. viemäriin. Aivan liian kauan olen jo sumussa kulkenut etsien häntä, haluan jo palata elämään takaisin, en eksyä sumuun...
- Anonyymi
Uusia löytyy, kun ei menetä toivoa!
- Anonyymi
Mikset mies toimi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikset mies toimi?
Naiselta miehelle meni tää, vaikka ei sillä mitään väliä, ei hän minua kaipaa.
- Anonyymi
Suositus palata ensimmäisen luo sitten on voimassa. Ei paina niin toiset sitten ja nytten.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv252416- 1132021
- 1131657
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?421513Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91457Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901055Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016120996Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt87945Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu15939Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35937