Vetää se mielen aika matalaksi, kun näkee ikävöimänsä henkilön toisen seurassa. On kyllä aivan varma keino selvittää itselle, onko tunteita vielä olemassa.
Aika huono fiilis
Anonyymi
13130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Enpä välitä nähdä sellaista. Muutenkaan välitä nähdä toisten onnea.
Toisaalta eikö ole kuitenkin kiva, että ihminen josta välität on onnellinen?
Tiedän mitä on pettymys ja tiedän mitä on mustasukkaisuus, mutta nykyään tiedän myös että ihminen joka on tärkeä, rakas, hänen onnensa menee omankin edelle.
Jos hän tulee onnelliseksi jonkun muun kanssa, niin antaa hänen tulla. :)
Enkä tarkoita etteikö voisi itseen koskea, kun näkee ja ymmärtää omien mahkujen menneen. Toki se koskee, tulee paha mieli ja itkettääkin, mutta kun miettii sitä ihmistä joka on 💙, niin oikeestihan hänelle haluaakin pelkkää hyvää. Se hyvä on vaan joku muu kun minä tai sinä.
Kyllä sellainen satuttaa vaan aika hitosti, jos on tunteita. Mieluummin on satuttamatta itseään sillä tavalla. Ennemmin ottaa vaikka nyrkistä nenuun.
Sattuu, mutta itse jotenkin vaan nään sen, että toisen on annettava mennä, jos minä en riitä tai kelpaa.
No totta kai on annettava mennä. Ei ketään väkisin saa, eikä ketään pidetä väkisin. Ei tietenkään.
Ehkä hän otti toisen seuralaisekseen kun et koskaan kertonut mitä hän merkitsee sinulle tai kun et katsonut tarpeelliseksi vastata viesteihini.
Hmm..en mä nyt tiiä, tässäkö varatun kanssa muutenkin vehtaan, ei mua haittaa, vaikka sillä on avopuoliso, se riittää kun tiiän mitkä meidän välit oikeasti on ja mitkä heidän välit on..
Mä melkein toivoisin, että näkisin hänet toisen seurassa onnellisena. Hajoaisin palasiksi ja menisin rikki, aikaa kuluisi että toipuisin ja näkisin taas tunnelin päässä valoa. Silti vaikka se kuinka sattuisi, se kuitenkin vapauttaisi minut näistä kahleista joilla olen itseni köyttänyt rakastuessani häneen. En näe muita miehiä, en pysty edes kiinnostumaan kenestäkään, kun ajattelen vain häntä. Elämäni valuu turhissa haaveissa.. viemäriin. Aivan liian kauan olen jo sumussa kulkenut etsien häntä, haluan jo palata elämään takaisin, en eksyä sumuun...
Uusia löytyy, kun ei menetä toivoa!
Mikset mies toimi?
Naiselta miehelle meni tää, vaikka ei sillä mitään väliä, ei hän minua kaipaa.
Suositus palata ensimmäisen luo sitten on voimassa. Ei paina niin toiset sitten ja nytten.