Kokoomuslaiset, teidän viestinne Venäjälle on loistava tapa muistuttaa että ei vieraaseen valtioon saa hyökätä eikä tappaa sen siviilejä. Viestäntä ei teiltä vielä oikein pelannut 2003 kun Yhdysvallat tappoi 145 000 siviiliä Irakissa ja 10 000 Libyassa. Parempi silti myöhään kuin ei milloinkaan sanotaan vanhassa sananlaskussakin.
Kokoomuslaiset, miettikää tätä
Anonyymi
10317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mitä yrität sanoa. Ei kukaan ole hyökkäämässä Venäjälle. Venäjä on hyökkäämässä EU ja Nato maihin.
Tai siis on jo ja uhkailee hyökätä muihinkin, kuin tulevaan EU jäsenmaa Ukrainaan. Näyttäisi Venäjän käyvän tosi huonosti loppujen lopuksi.
Kerro mistä olet saanut noin väärää tietoa.
Ukrainalle näyttää käyvän huonosti.
Luulisi eri maiden johtajia hävettävn, kun selviä pikkukoomikon vedätys.
Zelensky ja hänen oligarkki-esikuntansa vetää mielettömän valtavan tilin.
Ukrainan kansa eniten kärsii.
Venäjä on ollut yli 20 vuotta oikeistolainen valtio.
Putinin puolue ja Kokoomus ovat olleet veljespuolueita. Ei kylläkään enää.
Yhdysvallat ja Naton muutamat jäsenmaat pommittivat 2011 Libyaa ja tappoivat siellä vain 10 000 siviiliä. Borat Obama sanoi että hyökkäykseen oli pätevä syy, maan öljyvarat.
Kyllä Venäjän Euroopan valloittaminen alkaneena Ukrainasta ja saaden nyt jo Afrikkaan nälänhädän, pitäisi olla myös oikeutettua. Persut eivät enää edes huuda oppositiosta mitään tukipaketeista, eikä Suomen markasta. VKK, on enää ainoa puolue joka tukee Venäjän politiikkaa.
Suomi alkaa syytämään rahaa Ukrainaan välittämättä omista kansalaisistaan . Jokainen käsittää mitä 80 miljoonalla eurollla olisi tehty nuorten mielenterveystyössä.
Emme voi käsittää kerro meille ja kerro miksi se pitää juurikin nuorten mielenterveystyöstä pois otettavan.
On vanha sanonta. Ei korppi korpin silmää noki.