Eduskuntaan

Kautto ei ehdokkaana. Toivottavasti Ruotsalainen , Martins tai Lindel eivät lähde ehdokkaaksi
311062
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

äänestäkää nyt saatana viimeinkin TALOUSTIETEITÄ opiskelleitä ihmisiä sinne EDUSKUNTAAN. Nykyiset ovat KOMMUNISTEJA ja eivät osaa laskea omien varpaidensa lukumäärää. Nykymenolla kaikki kuolee

Äänestä
  • pahimpia ovat juuri nuo taloustieteilijät

    Äänestä

Mitäs se sulle kuuluu hanki elämä

Äänestä

Kyllä Lindell jo myhäilee ja hieroo käsiään. Tämäpä olisi kruunu pitkälle kunnallispolitikon uralle.

Äänestä
  • Jännää ihanko totta

    Äänestä

Vaan ääniä Lindenille ei anneta.

Äänestä

Kepu ei eduskuntavaaleissa pärjää.
Lindell edustaa kyllä demareita sen puolesta sopiva.
Ruotsalaisen puheesta ei edes saa selvää.

Äänestä
  • Puhut siis itsestäsi taas kerran voi voi reppanaa

    Äänestä

Etkö osaa edes vastata.
Jokainen tietää että Lindell on piilodemari.
Kepun listoilta ja kannatusluvuilla ei ole mahdollisuutta.

Äänestä
  • Todellakin Ruotsalaisen puheesta ei saa selvää. Markellakin ääni mennyt, hän nyt olisi kuitenkin asioihin perehtyvä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Todellakin Ruotsalaisen puheesta ei saa selvää. Markellakin ääni mennyt, hän nyt olisi kuitenkin asioihin perehtyvä.

    Marke ei ole koskaan osannut puhua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Marke ei ole koskaan osannut puhua.

    Marke ei puhu turhia eikä toista samoja puhuttuja jaarituksia.Kaikkihan eivät pidä suorasta puheesta.Silloin kun puhuu ,puhuu asiaa ja pitää sanansa.

    Äänestä

Peltomäki nuori nouseva jäärä ,jolla vielä ainakin realistisiakin ajatuksia . Olis pitkäksiaikaa mahdollista paikkakunnan puolienpitoa tarjolla.

Äänestä
  • No ei kyllä.😂😂😂

    Äänestä

  • No ei helvetissä! vaikka äänestin Persuja kunnallisvaaleissa, niin näitä tyyppejä vaan ei voi päästää mihinkään järkeä vaativaan hommaan. Onneksi kaupungille on virka-miehet, jotka ratkaisee ongelmat, eikä mitkään hölösuut.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No ei helvetissä! vaikka äänestin Persuja kunnallisvaaleissa, niin näitä tyyppejä vaan ei voi päästää mihinkään järkeä vaativaan hommaan. Onneksi kaupungille on virka-miehet, jotka ratkaisee ongelmat, eikä mitkään hölösuut.

    Kiva kun persujen äänestäjistä löytyy järkeviäkin tyyppejä. Minä en persuja äänestänyt, enkä äänestä, mutta onneksi joka puolueesta löytyy myös fiksuja henkilöitä.

    Äänestä

  • Oliko tämä vitsi.Ei sitten mitenkään mahdollista.Onko tämä kyseinen henkilö lähdössä ehdokkaaksi.Taivas varjele!

    Äänestä

Oikeasti Äänekoskelta ei eduskuntaan mennä sellaista ehdokasta ei löydy jonka takana kaikki puolet olisivat.Tai ehdokkaan verkosto ja tukijoita on oltava laajasti koko Keski-Suomen alueelta.
Koska kaikki puolet laittavat omia ehdokkaitaan tämä ei ole mahdollista ja ”Mustaa hevosta” tuskin tulee.

Äänestä
  • Kysymys kuuluu pikemmin löytääkö demarit ja vas sellaisen yhteisen henkilön joka hyväksytään molemmilla puolilla. Jolla saisi vielä Ay-väen tukea. Tämän
    lisäksi tarvitaan ainakin jonkin verran maakunnallista näkyvyyttä.Kauton pääseminen eduskuntaan oli tästä hyvä esimerkki.Ainoa
    näihin raameihin edes jotenkin sopiva on Kiiskinen. Kautto oli todella suuri pettymys ainakin meille ammattiyhdistysliikkeen puolella.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kysymys kuuluu pikemmin löytääkö demarit ja vas sellaisen yhteisen henkilön joka hyväksytään molemmilla puolilla. Jolla saisi vielä Ay-väen tukea. Tämän
    lisäksi tarvitaan ainakin jonkin verran maakunnallista näkyvyyttä.Kauton pääseminen eduskuntaan oli tästä hyvä esimerkki.Ainoa
    näihin raameihin edes jotenkin sopiva on Kiiskinen. Kautto oli todella suuri pettymys ainakin meille ammattiyhdistysliikkeen puolella.

    Vai että kiiskinen,salli mun hekottaa kippurassa.

    Äänestä

Apukoulustako eduskuntaan

Äänestä

Apukoululaisia on yrittänyt laihoin tuloksin. Velkaa pitänyt oikein ottaa,mutta ei.

Äänestä

Martins yrittää varmasti nyt ehdokkaaksi,kun Kautto saatiin raivattua pois edestä.Toivottavasti hänestä ei tule ehdokasta.

Äänestä
  • Olis hyvä ehdokas, mutta tietyt kaverukset aloittivat mustamaalaamisen.

    Äänestä

  • Kautto tuskin ihan helpolla olisi jäänyt eduskunnasta pois. Äänekosken kannalta tilanne on ikävä kun saimme sinne viimein oman kaupungin edustajan,niin oman puolueen vallan himoiset johtavat kuntapäättäjät puukottavat ja heittävät hänet pihalle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kautto tuskin ihan helpolla olisi jäänyt eduskunnasta pois. Äänekosken kannalta tilanne on ikävä kun saimme sinne viimein oman kaupungin edustajan,niin oman puolueen vallan himoiset johtavat kuntapäättäjät puukottavat ja heittävät hänet pihalle.

    Ei mitään selvitymismahdollisuuksia Kauton älyllä ja tyylillä kansanedustajan tehtävästä. Hakkaraisen tasoa. Äänet ei tuo älyä. Rahalla ja tyhjillä lupauksilla saa ääniä. Tämän päivän kansanedustajan pitää olla koulutettu, ei päihdeongelmia ja ymmärtää työn sisältö.

    Äänestä

Onhan kaupungilla nyt jo liputuskin järjestyksessä ,kaikkein tärkein asia hoidettu.

Äänestä

Ainoa oikea edustaja Äänekoskelle olisi Rolle jos hänet saataisiin jotenkin mukaan.

Äänestä

Äänekoski täynnä vinkujia. Mitä ehdokkaalla tehtäisiin. Itse olen päättänyt pysyä kaukana vinkujista ja valittajista. Ja siitäkös haloon ovat nostaneet. Aikansa sitä vinkumista kuunneltiin.

Äänestä

Äänekoskelaisten äänet keskitettävä jollekin jyväskyläläiselle. Täällä ei näköjään osata kuin tapella?

Äänestä
  • Täällä ei äänestetä apukoululaisia. Älyköt löytyy nykäskylästä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kautto ei ehdokkaana. Toivottavasti Ruotsalainen , Martins tai Lindel eivät lähde ehdokkaaksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu