canon eos-300 d vs canon eos-350 d

Kysyin mitä eroa näillä kameroilla on kuin 200e hinta ero?

Miksi kannattaisi satsata 200e enemmän eos-350d vai kannattaisiko ottaa mielummin halvempi?
1540
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tossa 350:ssä on 8 miljoonaa pikseliä kun 300:ssa on 6. Sit 350:nen on pienempi ja siinä saa peilin ylös 3sek vitkalla. Isompi puskurimuisti --> enemmän kuvia sarjatulella. USB 2.0 lähtö --> kuvat nopeammin tietokoneelle. ...Mitäs vielä..? Mulla on ollu 300D ja olihan se ihan kelpo kone. Tohon 2 megapikselin eroon ei kannata kauheasti tuijottaa. Numerona iso, mutta käytännössä eroa ei juuri pysty huomaamaan. Käyppä kattomassa www.dpreview.com siellä on legendaa kamerasta ja "vähän" muistakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AvutoN kirjoitti:

Kysyin mitä eroa näillä kameroilla on kuin 200e hinta ero?

Miksi kannattaisi satsata 200e enemmän eos-350d vai kannattaisiko ottaa mielummin halvempi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu