että se olisikin mahdollista, hyväksyttävää ehkä jopa toivottuakin. ei mitenkään "uutta" niillä kulmilla.
Alan toivomaan
Anonyymi
1167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mikä? Herättää mielikuvituksen tuo aloitus.
se että kaksi yksinäistä yhdistäisi elämänsä
Jos oikein toivoo, niin alkaa elää sitä unelmaansa kohti. Mikään ei ole kauniimpaa, kuin että kaksi yksinäistä yhdistäisi elämänsä. Kuinka paljon helpompaa olisi kun olisi rinnalla ihminen, jonka kanssa jakaa asioita.
olis tosi "helppo" hypätä toisen elämään mukaan, niin ainakin toivon. Kaikki se tekeminen olisi yhdessä varmasti hauskaa kun on tottunut yksin kaikki vääntämään, Kemiat kun kohtaa niin muu menee kuin itsestään, jokin hänessä kiehtoo ja saa ajattelemaan.
Yksin on nimenomaan vääntämistä. Elävää elämää, kaikin aistein.
niinpä, saisi sen elämänilonkin taas takaisin, mikä on ollut vähän hukassa, En tiedä miten nyt tuntuukin niin......hyvältä :)
Mun kanssa tulisit toimeen, irl,
Hyvä niin :) Itsekin tarvitsen joskus ihan pientä tsemppaamista. Kummasti sitten jaksaa taas hymyillä ja luottaa, että kaikki menee niin kuin pitääkin.
Nyt nukkumaan :)
Tsemppaaminen vaatii uskallusta, tiedän sen.
Ei oo hyväksyttävää jos ikäeroa on liikaa itse en halua vanhoja naisia