"Kyllähän se on selviö että NumBall pesee tiedät kaikki Thaimaan tiedoissa, sitä on turha kieltää, varsinkaan kun hänellä on thaipuoliso ollut kauan, siihen on paha vastata pattayan savossa nettiä lukemalla,."
Kuponkiruokala:
https://aijaa.com/tZUWI4
NumBallin tai senssukan vaimo, voi aivan varmasti, voin vakuuttaa... kertoa että mitä tuossa kuponkiruokalan kyltissä lukee ja missä tämä kuponkiruokala sijaitsee?
Pyytäisin Kympiltä että antaa näille herroille ja korkeantason koulutuksen saaneille vaimoilleen muutaman tunnin aikaa vastauksiinsa.
Kiitos
Kuponkiruokala:
https://aijaa.com/tZUWI4
NumBallin tai senssukan vaimo, voi aivan varmasti, voin vakuuttaa... kertoa että mitä tuossa kuponkiruokalan kyltissä lukee ja missä tämä kuponkiruokala sijaitsee?
Pyytäisin Kympiltä että antaa näille herroille ja korkeantason koulutuksen saaneille vaimoilleen muutaman tunnin aikaa vastauksiinsa.
Kiitos
Vastaukset 35
Vanhimmat
Jude myy..... missä myy, mitä myy?
Tässä on viimeisen parin vuoden aikana tullut aika selväksi, että yksikkökaksikon vaimon kielitaito katosi samaan aikaan kun mummon kanssa talot päikseen vaihtoi.
Kyltissä lukee thaiksi "Myyntipaikka / Kuponkien palautus" ja paikka on suhteellisen varmasti Suvarnabhumin lentoaseman Food Court.
Olen käynyt muistaakseni kaksi kertaa tuossa vuosia sitten. Muistan vielä kun ostin kuponkeja kahdellasadalla bahtilla ja jouduin jonottamaan niitä lisää, kun niillä ei saanut annoksia jotka halusimme.
Kirosin koko paikan alimpaan helvettiin nälissäni kelloa vilkuille. Sieltä kun on melkoinen matka porteille. Yleensä kulutan aikaa burger- mestoissa. Lentokoneessa kun kukaan ei tiedä kuka pieraisi.
Kuvassa+opasteessa+lukee+isot+koot,+jos+katsot+mitä+lappuun+on+kirjoitettu+sieltä+löytyy+2.Heinäkuuta+2022+ja+laitoin+tahallisesti+paperin+väärin+päin+että+se+muste+näkyy+kun+se+on+tullut+paperin+läpi,+vai+oikein+lentokentällä...+olet+sinä+hullu.+oikeasti...+alas+laittaa+sitä+omaa+kuvaasi+peliin+vai+uskallatko,+reppana.
Voin+100%+vakuuttaa+että+paikka+ei+ole+Suvarnabhumin+lentoaseman+Food+Court.
By+NumBall+HHN+61v.
"Voin+100%+vakuuttaa+että+paikka+ei+ole+Suvarnabhumin+lentoaseman+Food+Court."
Niinkö+vaimosi+kertoi...+no+missä+tuo+sitten+on?
Tietääkö kitaranmuotoinen hammaslääkäri?
Punkero taitaa puhua eri kuvasta. Tuossa lukee tasan tarkkaan niinkuin sanoin.
"Myyntipaikka / Kuponkien palautus
Coupon center
opern 24hrs"
Kuva on tasan tarkkaan lentokentän kuponkiruokalasta, tästä, kuten sanoin. https://ibb.co/WFB772r
(kumpikaan kuva ei ole minun ottama, kuten näkyy)
Alkuperäinen kuva kokonaisena, jonka joku oli kuvakaapannut: https://ibb.co/JFv16D4
Sivusto jossa molemmat kuvat on: https://aroimakmak.com/suvarnabhumi-airport-food-court/
Mitäs nyt sanoo "thaimaatietämysmies"?
Ahaa siis lentokentällä kuponki-rekkamieskuppila, miksi ihmeessä?
Enpä tiedä mistä kuva on, mutta nuo on erittäin suosittuja täällä, suurin taitaa olla mbk ylin kerros, siellä on asiakaspaikkoja monta sataa, samoin ruuan valmistajia, siellä olen muutaman kerran syönyt, sieltä on vaikea välillä löytää pöytä paikkaa, kun väkeä on paljon, noissa yleensä ruoka on hyvää eikä ole koskaan tullut vatsa ongelmia vaikka pahimmat vatsakivut sain muutama vuosi sitten pattayan Mac donaldilta, taisi olla big mac... myös vaimolta meni pakki sekaisin, ruokamyrkytyksen sain jyväskylästä, yhdestä kiinalaisesta ravintolasta, tuli sairaalakeikka, viranomaiset sulkivat sen viikon sisällä.
NumBall
"Enpä+tiedä+mistä+kuva+on"+Juurihan+minä+kerroin+ja+se+lukee+tuossa+vitun+kuvassa+saatanan+apina!!!
Kun+et+tiedä+niin+mitähän+vittua+sinä+sitten+olit+juuri+tietävinäsi+että+se+ei+ole+Suvarnabhumin+Food+Court+"tasan+tarkkaan"????????+
"Voin+100%+vakuuttaa+että+paikka+ei+ole+Suvarnabhumin+lentoaseman+Food+Court"
Osaatko+sinä+tuomiopäivän+epäsikiö+lukea+ollenkaan???+Lue+mitä+tässä+osoitteessa+lukee+ja+katso+kuvat.+https://aroimakmak.com/suvarnabhumi-airport-food-court/
Siinä+lukee+"suvarnabhumi+airport+food+court"
Mitä+mieltä+nyt+olet+mistä+se+kuva+oli?????
Lähtee järki tuon vajakin kanssa ihan justiinsa.... Pakko mennä uimaan ja ottaa pieni huikka.
Siinä nähtiin taas Saaristoläskin "thaimaantietämys" ja kielitaito.
Morjens Kymppi!
Voin vahvistaa tuon, että kyltissä lukee noin kuten kirjoitit.
Aloittaja ehkä tehnyt pienen jekun, tuossa kyltissä ei lue sijaintipaikkaa.
Mielenkiintoista kuinka Numballilta tai senssukalta ei alkuun tule vastauksia, jos tuota senssukan 13:55 tavanomaista mölinää ei huomioida.
Sitten kun sinä kerrot, mitä kyltissä lukee, niin johan alkaa NumBalli sekoilemaan ja sekoilee sitten tuolla muissakin ketjuissa senssukan tietenkin kompatessa.
Mielenkiintoinen tapaus tämä Numpalli / senssukka kaksikko.
Mielenkiintoisen lisäksi on täysin käsittämättömän uskomaton vänkääjä, joka ei ikipäivänä myönnä olleensa väärässä, vaikka Jeesus, Paavi ja Sauli Niinistö sen hänelle rautalangasta vääntäisi.
Kun laitan selkeän kuvan jossa lukee paikan nimi ja sivuston nimessä jo lukee että Suvarnabhumin Food Court, niin majuri toteaa että "Enpä tiedä mistä kuva on, mutta nuo on erittäin suosittuja täällä"
Siis ei tiedä vaikka se hänelle kerrotaan. Alle viikko sitten väitti ettei Food Courteja ole olemassakaan ja sanoi ettei koskaan käy niissä mutta otti kuvan sellaisesta ja heti perään sanoi ettei sekään ollut Food Court....
En voi sanoa muuta kuin että Herra Jumala auttakoon tuota henkilöä, kun on moisen tänne luonut toisten harmiksi.
Ensin oli sammakot, sääsket, paarmat, karjarutto, paiseet, raesade, heinäsirkat ja pimeys. Lopuksi Jumala keksi vielä Saaripasasen.
Vietät Bellörffi siis lauantaita kahden kesken lumppus kanssa, grattis, viettäkää mieluisaa laatuaikaa yhdessä ..... Pattayan matkailupalstalla.
Missä kyrvånsyylä viettää lauantai iltansa?
Pasanen laittaa vaan sen uniapnea-maskin päähän ja sammuu Savon yöhön. Yöllä sitten päivitys ja pisutauko.
Voimassa olevan passin kannet näyttää tältä. https://ibb.co/yyZhDJ5 Sinun passisi on vanhaa mallia, eikä ole enää voimassa.
Ei siis ole mitenkään mahdollista, että Jorma Sensei olisi Thaimaassa. Mutta ainahan voit räps räps...? Etkö voikin? Ai etkö voi? No voivoi.
En ole aijannut passinkansia ja sun juttus alkaa olemaan totaalisesti pois raiteiltaan, mutta jatka toki ja jatkathan sinä, sun juttus on hiekkalaatikkotasoa.
No mutta tasomies! Ainahan voit todistaa väitteen perättömäksi aijaamalla voimassa olevan passin jonka omistaa Jo... rma? Silloinhan asia on selvä. Eikö olekin helppoa todistaa? Numba todisti olleensa naimisissa 22 vuotta ja se oli sillä selvä. Sinäkin voit todistaa helposti.
Jaa et muka. Kyllä olet ja kaikkea muuta mukavaa, mutta Chiang Maista et vain saa aijattua kuvaa mikä todistaisi, että olet siellä nyt. mutta jatka toki ja jatkathan sinä.
En ollut lukenut kertomustasi, tosin en edelleenkään tiedä mistä kuva on, sen kuitenkin tiedän että en ole tuolla koskaan käynyt, enkä ole sanonut että noita food courtteja ei olisi olemassa, sanoin että en ole vuosiin nähnyt paikkaa missä pelataan vielä kupongeilla, tai yhden täältä hua hinistä tiedän, ciccada, mutta se ei ole food court, vaan ihan isohko ulkoilma ravintola, koska saamme ihailla "jälkikasvuasi", osaan kyllä lukea englantia, olen tehnyt elämän urani toisen osan tietokoneiden kanssa joten varmasti osaan englantia.
Sinun pitäisi tehdä jotain noille heikoille hermoillesi, ennen kuin verisuoni katkeaa päästäsi, varmaa tuollainen heikkohermoisuus rasittaa sydäntäkin kunnolla.
Niin ja voin vakuuttaa, en ole aijannut passinkansia ja, sun juttus alkaa olemaan totaalisesti pois raiteiltaan, mutta jatka toki apina, ja jatkathan sinä, sun juttus on tasoltaan, alta hiekkalaatikkotason.
https://aijaa.com/tZUWI4 ja https://imgbb.com/JFv16D4 eivät ole lentokentältä, vaan erään tavaratalon kuponkiruokala alueelta ,Charoenkrung Roadilta... katsos vaan kun taas olit väärässä, paljon meteliä turhasta... vai lentokentältä.
Jumankekka sentään, nyt myönnäntää,,
kerraki olleeni väärässä.
Niinku joku 61v, https://www.youtube.com/watch?v=enWoByIcXt4
Olen mä kerran ollut väärässä luulin niin mutta huomasin että olin väärässä.
Heh heh hyvin olet Numba taputellut Neidin tatamiin. Nyt vaan odotellaan koska herää täällä thaimaassa kuvineen illuusio perheineen..
Metsänsyksensä ajaksi tämä https://www.youtube.com/watch?v=3I8MPpN1830
Tässä on esittelyssä Suvarnabhumin lentoaseman Food Court ja valokuva joka on tuolla aloittajan aijaamana, löytyy tästä linkistä.
https://aroimakmak.com/suvarnabhumi-airport-food-court/
Olen käynyt tuolla kahdesti. Sijainti on hankala, muistaakseni Transfer-kerroksessa siinä vieressä, missä on taksijonot. Sieltä on porteille vähintään 20 minuutin kävelymatka, joten ei kannata viimetinkaan jättää, jos on lähdössä lennolle.
Näin olen taputellut Saariplösön sihteereineen tatamiin taas kerran ja joka kerta. Sihteeripoikansa on ollut tatamin alla jos syntymästään lähtien, häntä ei tarvitse edes taputella.
Hieman ihmettelen myös sitä, ettei Saarivajakin vaimokaan osaa thaikieltä, sillä kyltissä lukee tarkalleen ja selvällä thaikielellä että "Myyntipaikka / Kuponkien palautus"
Kupongit voi muuttaa takaisin rahaksi lähtiessään Food Courtista.
Meni Saarijorma hiljaiseksi taas, mutta tulee varmuudella edelleen väittämään ettei ole kyseessä lentoaseman kuponkiruokala, vaikka todisteet on aukottomat.
Suwan ruokala löytyy "maantaso" kerroksesta, likeltä paikkaa mistä pattkselle ja changille ostetaan bussiliput ja bussit lähtevät myös samasta paikasta.
Siellähän se on ja noissa kuvissa esittelyssä myös, paitsi Hua Hinin tietämysmiehen Suvarnabhumin lentoaseman kuponkiruokala sijaitsee "erään tavaratalon kuponkiruokala alueella Charoenkrung Roadilla"
Saarimies on niin varakas, että hän voi siirtää Suvarnabhumin lentoasemankin Bangkokin keskustaan jos haluaa. Ainakin mielikuvituksessaan.
Saaripöllö luuli että Espanja on Thaimaan rajanaapuri, sijoitti Phuketin Siaminlahdelle ja sanoi ettei Pattayan golfkentät ole Pattayalla, koska ne eivät ole Pattayan kaupungin keskustassa. Samaa logiikkaa hän sovelsi siihen että Utapaon lentokenttä ei kuulema lisää Pattayan turismia, koska se ei ole Pattayan keskustassa.
Pääsikö Alatoopi Tuksulta puksu..
Ai olet täällä taas jauhanut paskaa, en tiedä mistä kuva on, enkä ole edes kiinnostunut, jos joku kertoo tietävänsä hänen ongelmansa, varmasti ei minun... mitens se kuva "perheestäsi" laitatko sen framelle vai jatkatko samaa linjaa minkä olet aikaisemmin hyväksi havainnut, eli paskapuhetta ja pää pensaaseen, en viitsi lukea näitä juttuja alkavat ylittää käsityskynnykseni, ole huoleti tiedän sinun olevan vain trolli joka saa näistä jutuistaan jotain sairasta nautintoa, selväjärkisenä en sinua ole enää pitkään aikaan pitänyt.
Tein viikset vaimoni moimoista. Mitähän tämä tarkoittaa?