Kovat skabat

Oli kovat skabat ylellä judoa. Voiko oppia vielä 25 vuotiaana.
71118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Juu,juu,messiin vaan.

Äänestä

40 vuotiaana aloitin ja nyt musta vyö 1 dan, tie mustan vyön mestariksi on pitkä mutta jokaisella on siihen mahdollisuus, vaatii sinnikästä harjoittelua ja laji opettaa sinua siinä mukana.
T Judoka 52 v.

Äänestä

erikoinen kisa. Onneksi oli edes muutama kisaaja saatu paikalle. Katsojia ei. Hyvä selostus, Kiitos Tommille! Ei enää tälläisia yritelmiä.

Äänestä
  • Täh.Kutsukisa,joten kisaajia oli niin paljon,kun paikalle haluttiin.Hyvä,että judo oli esillä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Täh.Kutsukisa,joten kisaajia oli niin paljon,kun paikalle haluttiin.Hyvä,että judo oli esillä.

    Minkä kuvan judosta sai? Oliko katsojia lainkaan?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minkä kuvan judosta sai? Oliko katsojia lainkaan?

    Kunnon vääntöä oli ainakin tv katsojille tarjolla koko yleveron edestä

    Äänestä

Aloittajalle: Moi, 25 v on nuori ja parhaissa voimissaan, jos lahoja riittää ja halua treenata niin 3-5 vuotta voit olla suomen mestari ja maajoukkuejudoka.
Tervetuloa lajiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oli kovat skabat ylellä judoa. Voiko oppia vielä 25 vuotiaana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu