Moro! Eli Terhi 450cc hankintaa olen miettinyt 40hp koneella ja käyttökokemuksia kaipailisin. Hinnan puolesta kiinnostaa tämä, eikä ole tarkoitus avomerelle syysmyrskyllä lähteä, mutta kiinnostaisi että millaisessa kelissä tämä on vielä miellyttävä käyttää, ja kuinka kivuttomasti jaksaa kuljettaa esim 4 tai jopa 5 aikuista?
Terhi 450 CC
1
1706
Vastaukset
- Anonyymi
Erinomainen perusvene, kolmisen vuotta nyt ajettu. Keula on kevyt,kuten toki koko venekin joten tuulisella kelillä yksin ajellessa satamissa saa olla tarkkana. Tyynellä, alle 5ms tuulella kahdella hengellä voi vielä hyvin nostaa plaaniin, kovemmalla tuulella ja isolla aallolla kyllä hakkaa ihan perkeleesti. Hyvällä kelillä matka kuitenkin taittuu ihan ok, kahden hengen miehistöllä olemme ajelleet Ruoholahdesta Porvoon saaristoon Benitakselle ja Benitakselta pitkälle Kotkaan, eli kyllä tällä pärjäilee.
4 tavallista aikuista tai 5 ituhippiä kulkee kyllä ihan hyvin plaanissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562891
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541739Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461704Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1521506- 741452
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3301346The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut191223Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m731119- 1581052
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251005