Elinvoimainen Kannus

Anonyymi

Kannuksella menee hyvin kaikilla mittareilla mitattuna. Rakentamista, työpaikkoja, nuoria perheitä ja hyvät palvelut!

13

1220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin on, Kannus on ihan hyvä paikka asua ja elää.

    • Anonyymi

      Kannuksessa ei saa töitä kukaaan, väki vähenee. Kallis asua ilman töitä, suurin osa eläkeläisiä täällä. Kannus erittäin huono työllistäjä, kaikki lähtee pois, eläkeläiset jää. Huonoa kuntapolitiikkaa tehty 90 luvulta asti.

      • Anonyymi

        Töitä on enemmän kuin tekijöitä. Tehtaissa työvoimapula. Väestöpyramidi kertoo terveestä ja elinvoimaisesti kaupungista. Eläkeläiset ovat hyviä veronmaksajia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Töitä on enemmän kuin tekijöitä. Tehtaissa työvoimapula. Väestöpyramidi kertoo terveestä ja elinvoimaisesti kaupungista. Eläkeläiset ovat hyviä veronmaksajia.

        Mihin otetaan töihin?


    • Anonyymi

      Jep heikko 4 kuntapolitiikka.

      • Anonyymi

        Kaupunkipolitiikka täällä on parasta. Värikästä ja hyvin yksinkertaisten sekä itsekkäiden ihmisten käsissä.
        Yllättävää on kuinka ihmiset itsekkäästi ajavat omia etujaan politiikan kautta.


    • Anonyymi

      Ja kaupunki palkkaa vaan lisää somettajia. Eikö yksi riittäisi. Yrityspuoli hoitaisi muuta.

    • Anonyymi

      täälä on hyvä meijä sukun olla kaiki ilimasta ja lääkärija kaiki palvelu lähelä. t. terho l.

    • Anonyymi

      Pidetään yhdessä elinvoimaa yllä.

    • Anonyymi

      Lisää etätöitä , saadaan uusia työpaikkoja tiilitaloon.

    • Anonyymi

      Työpaikkoja on enemmän kuin tekijöitä Kannuksessa.

      • Anonyymi

        Mihin pääsee töitä tekemään ?


    • Anonyymi00013

      Pankit eivät anna lainaa, kun asuntojen arvo laskee – ja kun lainaa ei saa, ostajia ei ole. Se kiihdyttää hintojen ja koko paikkakunnan alamäkeä. Lopulta ihmiset ajautuvat väkisin kaupunkeihin palveluiden ja työn perään. Mustapekka jää niille, jotka eivät ehdi tai pysty myymään ajoissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      262
      4606
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      43
      2786
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1614
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      58
      1351
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      94
      1253
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1129
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1128
    Aihe