Ei hemmetti sentään, millainen aivokääpiö on, joka ei osaa ostaa kaupasta oikeankokoisia pattereita. Onhan se niin vaativa toimenpide.
Ja vieläpä kehtaa jälkikäteen syyttää kauppaa omasta tyhmyydestään. Ei sieltä kaupasta uusia aivoja voi ostaa, valitettavasti.
Pitäisikö minunkin ostaa kaupasta banaani, syödä se, ja mennä jälkikäteen vaatimaan rahoja takaisin, kun en ostanut makkaraa, vaikka oli tarkoitus. Kaupan syytä tietenkin!
Typerä asiakas ei osaa ostaa pattereita.
5
872
Vastaukset 5
- Anonyymi
Jos tarkoitus oli ostaa makkara ja sinulle myydäänkin banaani ja huomaat sen vasta kotona syötyäsi banaanin, jota luulit makkaraksi, niin myyjä on tehnyt virheen ja olet oikeutettu saamaan rahat takaisin.
Myyjänä työskentelevän tulee myös automaattisesti tietää, minkälainen paristo kuuluu casio 14 sleeper-herätyskelloon tai vaikka televisiosi kaukosäätimeen. - Anonyymi
Sinä olet nyt tarinasi typerys.. Jos olet kauppiaana/harjoittelijana, olet extra sitä typeryyttä. Tarjolla on niin monenlaista että viisaampikin sekoilee niiden kanssa. Lamppujen mallit ja koot muuttui kans niin, että saa ihmetellä.
Ja tuo jälkimmäinen vertaus on käsittämätön! Olet naurettava.- Anonyymi
Noita sauvaparistoja ei kyllä millään ole niin montaa mallia, ettei sitä tietomäärää vois peruskoululainenkin hallita.
Jos sitten otetaan mukaan kellojen ja kameroitten nappiparistot, niin niiden kanssa alkaa olemaan aikamoisen tarkkaa säätöä ja sotkua. Varsinkin jos asiakkaalla ei ole vanhaa nappiparistoa mukana mallina.
Sitten ne kuitenkin vielä asentaa sen napin koneeseensa väärin päin, ja tulee valittaan, että myit mulle tyhjän pariston.
- Anonyymi
Banaani vois sopii Sulle.
- Anonyymi
En muuta osaa sanoa kuin että mitä palstaa ikinäkään luet on sinne kaikki " törkyturvat" saapuneet.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132341Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???301157- 106953
- 71942
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha611912- 48855
- 85790
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 70666
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31666