Ohjusisku Raaheen ilmasta.

Anonyymi

Aamupäivä Raahen keskustassa yhtäkkiä lännestä lähestyy kuuden hävittäjän laivue josta laukaistaan kuusi ohjusta,yksi osuu asiakkaita täynnä olevaan Prismaan joka räjähtää tulimereksi surmaten välittömästi suurimman osan asiakkaista ja henkilökunnasta,muut ohjukset putoavat lähiympäristöön kolmas maailmansota on syttynyt juuri samalla hetkellä koko kaupunki ympäristökuntineen muuttunut sotatantereeksi.Tankkeja,sotilaita,tykkejä,kauhistuneita ihmisiä kaikkialla uusia ilmaiskuja tehdään koko ajan lentotukialus on rantautunut Raahen sataman lähistölle hävittäjät lähtevät sieltä ohjuksineen ja pommeineen kohti kaupunkiamme ja lähialueita Venäjä valtasi sekä miehitti Suomen josta tulee uusi Ukraina Raahesta yhtälailla raunioitettu Mariupol.Joudumme aloittamaan nollasta SSAB.n tehdas pommitettiin maan tasalle ensimmäisenä.

12

704

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      jäikö lääkkeet ottamatta

      • Anonyymi

        ootko huomannu mitä ukrainassa tapahtuu? ei tällaisten harhojen näkeminen enää 24. helmikuuta jälkeen kovin vahvaa lääkitystä vaadi


    • Anonyymi

      Hakeudu välittömästi hoitoon. Yksi kuppanen SSAB ei ole Suomen ykköskohde eikä ole Raahekaan.

    • Anonyymi

      Tuskimpa sitä Raahe kiinnostaisi. Näethän Ukrainassakin on laajoja alueita lännen puolella jossa ei missään ole tapahtunut mitään sotaan liittyvää. Joten Raahe sotienki aikana olisi yhtäkivapaikka kuin nykyäänki.

      • Anonyymi

        Kyllä venäjä ampuu raahen tehtaan ilmaan.sitähän ne tekee ukrainassakin.tuhoavat tehtaan suomesta niin vienti ja muu loppuu.


    • Anonyymi

      tuo saatanan peltitehas ammutaan juurikin ensimmäisenä vi...uun

      • Anonyymi

        Ja mikä mokomasta bajamajasta tekee strategisesti tärkeän? On Suomessa paljon tärkeämpiä kohteita.
        Vai oikein venäjän lentotukialus Raahen edustalla. Se olis kyllä upotettu Turun saaristossa kalojen kaveriksi. Tai ehkä se on tullut Torniojokea pitkin?


      • Anonyymi

        Eikö tehdas lopu pian muutenkin sähkö ongelmiin ?

        Meidän entinen sähkölasku 20 e/kk on joulun aikaan jo 120 e/kk, köyhien on pakko alkaa etsiä edullisempia ja pienempiä asuntoja, mutta onkos tehtaalla varaa 3 kertaiseen sähkölaskuun ?


    • Anonyymi

      Olikos tämä nyt jonkun pitkäaikaistyöttömän ennustusnäky vai jonkun tyypillisen mielenterveyspotilaan päiväuni ?

      Milloin tämä kyseinen profetia on suunnilleen tapahtumassa, niin ehtisin pakata lapset ja tavarat ajoissa autoon, Haaparantaa kohti ?

      • Anonyymi

        Kaikki jotka eivät ole syntyjään raahesta sais kyllä ampua ilmaan.taukkeja ovat saatanan.


    • Anonyymi

      Tuohon mennessä maailmalla on jo niin nälkäisiä ihmisiä, joten voipi olla uusi taisteluase "pudottaa" nälkäisiä kandibalisteja vaikka Raaheen sodan aikana, ettei tarvi pudotella muuta. Siinä samalla kun herkuttelevat paikallisella tarjonnalla, voivat odotella turvapaikkapäätöksiä.

      Uutisoitiin eilen maailmalla, nälän hätää kärsii nyt noin 1/10 osa maapallon väestöstä?

    • Anonyymi

      Onkohan teille laitettu jotain vesijohtoveteen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      142
      1840
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      274
      951
    3. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      828
    4. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      78
      777
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      729
    6. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      10
      682
    7. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      661
    8. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      48
      646
    9. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      43
      620
    10. Mun veikkaus

      On se, että jos/kun tavataan ja aletaan juttelemaan, tajutaan, että ollaan jotain muuta kuin kuviteltiin. Ja kupla puhke
      Ikävä
      53
      612
    Aihe