Ehdottaako työkkäri työttömien terveystarkastusta

Vai pitääkö se itse ottaa puheeksi?
131005
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ota kuule itse puheeksi ...kysy samalla saako autoon kuntotarkastusta tai asuntoon hometarkastusta ja jos työkkärin virkailijat eivät näitä tee kannattaa kysyä verotoimistosta onko heillä tällaisia palveluita.

Äänestä

Minulle eivät ehdottaneet lainan ottoa pankista mutta kun itse otin asian puheeksi, 50 000€ järjestyi. Te-toimisto takaajana.

Äänestä

Terveystarkastusta kannattaa kysyä terveyskeskukselta, työttömillä on siihen oikeus.

Äänestä

Älä mene ainakaan TYP terveystarkastukseen, koska tässä tarkastuksessa löydetään väkisin työttömästä kaikki pienimmätkin henkiset & fyysiset viat että työtön voidaan laillisesti sijoittaa Kuntouttavaan työpalveluun (Ssiaalinen palvelu) eli orjatyöhön.

Äänestä

Tervettä, täysin työkuntoista ei saa lain mukaan Kuntouttavaan työtoimintaa laittaa!

Äänestä
  • Aika paljon tulkinnanvaraa. Tupauunohan on jo eläkkeellä mutta perutuslakimies ei missään nimessä ole palkkatyöhön kelpaava. Kuntouttava on tuon paskiaisen paikka.

    Äänestä

  • Kaikissa on jotain vikaa, jos ei muka ole niin se johtuu vain siitä ettei ole kunnolla tutkittu. Parannuskeino mihin tahansa on tunnetusti kuntouttava työtoiminta.

    Äänestä

Kävin tänään työkkärissä ja kyllä se virkailija kysyi haluanko työttömien terveystarkastukseen. Tietystihän sitä voi kysyä itsekin jos ei virkailija ota sitä puheeksi.

Äänestä

Kaikissa on jotain vikaa, jos ei ole niin se johtuu vain siitä ettei ole kunnolla tutkittu. Löydetty vika korjaantuu varmaan jollain sosiaalipalvelulla kuten kuntouttavalla työtoiminnalla.

Äänestä
  • Väärällä "hoidolla" tauti yleensä pahenee eikä ole mitään lääketieteellistä näyttöä että mikään vika parantuisi pakkotyöllä

    Äänestä

  • Vallan käytön väline nuo orjuutukset on, ei kellekkään pitäisi kuulua se mitä kukakin kelailee mutta selvien laittomuuksien esille tuonti saa virkanilkit huolestumaan mielivaltansa loppumisesta. Tuo mielivallan loppuminen voi pahimmassa tapauksessa tapahtua saunan takana ellei sitä saada muuten lopetettua niin pitää lopettaa mielivallan käyttäjä.

    Äänestä

  • Haluaisin lobotomialeikkauksen, niin voisin jossain kuntouttavassakin zombiena olla.

    Äänestä

Ei tarvi mennä kuntouttavaan jos on hyvässä kunnossa. Kukaan ei sinne pakota. Itse en mennyt eikä nuo sille mitään mahtaneet.
Moni saattaa halutakin sinne että on rutiinit eikä korkki narise ja näkee muita ihimisiä. Se on ihan ok jos sinne haluaa mennä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vai pitääkö se itse ottaa puheeksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu