Koirat leirintäalueilla

On se jumalauta kumma juttu että niitä räksyttäviä koiria pitää alueille tuoda. Suurin osa matkailijoista haluaa rauhaa alueelta eikä kaipaa mitään helvetin räksytystä.
5201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ainakin Koivulehdon alueella on useasti ollut häiritsevää koirien haukuntaa jopa yöllä.

Äänestä

Koirat ovat mukavia, mutta omistajan tehtävä on pitää huoli etteivät ne hauku alueilla.

Äänestä

Koivulehdossa Alajärvellä itsekkin käyneenä olen huomioinut että kausipaikkalaiset eivät osaa hiljentää rakkejaan. Haukkuvat monesti jopa keskellä yötä siellä.

Äänestä

Koivulehto ei ole ainut alue jossa on häiritsevää haukuntaa, mutta yksi pahimmista kylläkin.

Äänestä
  • Jatkuiko räksytys tänäkin viikonloppuna ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On se jumalauta kumma juttu että niitä räksyttäviä koiria pitää alueille tuoda. Suurin osa matkailijoista haluaa rauhaa alueelta eikä kaipaa mitään helvetin räksytystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu