Aika hyvä

2256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tyypillisen tyhmä ihminen, joka yleistää varusmiesjohtajien käyttäytymisen käsittämään koko Puolustusvoimia.

Äänestä

Samaa mieltä kirjoittajan kanssa nykyarmeijan tarkoituksenmukaisuudesta. Jos todella haluttaisiin opettaa maanpuolustusta, jätettäisiin sulkeisharjoituskoulutus, pinkka-, punkka- ja tiesmitätarkastukset ja muu alokkaiden kiusaaminen kokonaan pois. Ainakin 1,5kk 6kk palveluksesta voitaisiin näin jättää pois tai käyttää muuhun opetukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juttu... kirjoitti:

Ansaitsee varmaan linkkauksen tälle palstalle

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4000000000000028&posting=22000000008296258

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu