Kärsämäen ufot/alienit

Anonyymi

Kuulopuheiden mukaan Kärsämäen kirkon viereisessä tiilirakennuksessa harrastetaan Area 51 toimintaa. Onko kellään mitään sisäpiirin tietoa?

13

1228

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen utelias koska harrastan tällaisten asioiden parissa olemista ja luen ko. kirjallisuutta

    • Anonyymi

      siis e n ole aloittaja mutta kiinnostuin

    • Anonyymi

      Siellä laitetaan huumeita hampurilaisiin.

    • Anonyymi

      jaa että täälläkin piripäitä.
      harmi.

    • Kirjoittaja on Vimpelin maisteri 43 v.

    • Anonyymi

      voisimmeko pitää yhdessä viikon tiettynä päivänä kummitusjuttuiltoja?

    • Anonyymi

      Syyskuun alusta olen ajatellut perustaa kummituskerhon kaikille yksinäisille tai muuten vain asiasta kiinnostuneille. Kyseessä olisi ns. tapaamiskerho, jonka teemana olisi päästä juttelemaan mieltä hämmentävistä ja karmivista tuonpuoleiseen liittyvistä asioista. Meillä voisi olla tiloissamme buffetti, josta saisi vapaasti ottaa murkinaa ja juotavaa mielenkiintoisten keskusteluiden tiimoissa.
      Ehdotan vuosimaksua, joka olisi edullinen kaikille. Vuosimaksu siksi, jos tilan joutuu vuokraamaan, sekä tietysti herkkujen hankkiminen viikottain kerhon iltatapaamiseen. Kyseessä ei olisi mikään "vapaamuurarien faniseura" tms. :D vaan ihan aikuisten ja nuortenkin oikeasti oleva "area51" kokoontumisseura, jossa lentävät lautaset , ufot sun mut, kauhukirjallisuus ( jota mielellään toivoisimme tuotavaksi mukaankin ja sitä on myös luettavissa ).
      Seurailtoina olisi myös kauhu ja jännityselokuvia.
      Löytyy myös oma pikku alue pelaamisesta kiinnostuneille. Sekin järjestyy.

      Ideoita saa ehdotella.
      Tällainen ajatus on esillä, josta voisi tulla monelle kiva pikku harrastus tylsiin sunnuntai iltoihin meidän rakkaassa Kärsämäessä.

      Ottakaa kantaa tähän, niin katsellaan rauhassa syntyykö tästä jotakin :)

      • Anonyymi

        Taidan pistää foliohattun itsekin päähän ettei joku ala mulle tämmöstä oikeasti ehotteleen


      • Anonyymi

        Vimpelin maisteri on 24 (Vimpeli)palstalla perustamassa hiukkaskiihdytintä Vimpeliin .On mielenkiintoista nähdä, milloin rakennustyöt alkavat. Hän on myös avannut keskustelun, kuka onkaan tuo Vimpelin maisteri. Epäilee itse, että se voisi olla hallituksen tai valtuuston puheenjohtaja. Myöskin kunnanjohtaja voisi olla myöskin hänen mielestään kirjoittaja.

        Maisteri kirjoittelee paljon öisin työkiireidensä takia. Tapaatte hänet Omeglessa, Randomissa ym. keskustelupalstoilla. Keskustelu Maisterista tulee jatkumaan . Kärsämäkeläiset nyt tietää kuka niitä outoja keskustelunavauksia tekee.


    • Anonyymi

      Bermudan kolmio on kiehtova.
      Mysteeri joka ei ehkä koskaan selviä
      Yhtä suuri mysteeri on eräs sikala, jonne "katoaa" miehiä kuin lentokoneita savuna ilmaan.
      Mikähän niitä sinne oikein houkuttelee kun tuntuu ajanja paikan tajukin katoavan , vai onko puuhat niin kiinnostavia.
      saattaa ollaettä tähän mysteeriin liittyvt myös ufot ja sen sellaiset valo ilmiöt.

    • Anonyymi

      jokuhan tiesi kertoa että kun eräs jäi teosta kiinne, niin pellolle oli yön aikana ilmestynyt suuri sydän kuvio.

    • Anonyymi

      Ahmakankaassa nähty valopallo 22:07, harvanlammen uso?

    • Anonyymi

      onko mitään lähdettä tälle tiedolle?

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      210
      984
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      834
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      731
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      192
      708
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      64
      623
    6. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      556
    7. Panettaako sua

      Yhtään?
      Ikävä
      45
      540
    8. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      37
      513
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      493
    10. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      77
      493
    Aihe