Viritetyt mopot

Anonyymi

Kuinka on mahdollista että hirvittävä- ääniset mopot saavat keulia ja terrorisoida ydinkeskustassa edestakaisin ilman seuraamuksia?? Mahtaa olla yövuorolaiset ja monet muut melko tuskastuneita. Millaisia ihmisiä ovat tällaisten ylimielisten " lasten " vanhemmat kun ei kiinnosta?

14

1561

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mie heräsin puoli2 yöllä kamalaan meteliin.Asun kerrostalossa
      Joutsenossa 17 km ryssän rajalle.Tiesin uuden vuokralaisen
      antaneen avaimet pojalleen kukkien kastelua varten.No poika
      tuli kaverinsa kanssa yöllä viritettyine mopoineen.
      Seuraavana päivänä valvotun loppuyön jälkeen

    • Anonyymi

      Kirjoitin kirjeen ja laitoin postiluukusta .Kiitos herättmisestä
      luulin puuttinin tulevan yökylään, mutta se olikin siun kukkien
      kastelija kavereineen.Jospa ne kastelut voisi järjestää päiväs
      aikaan kiittäen ja nimi.Katsotaan toimiiko.Seuraavaksi ei auta
      kuin soittaa poliisit paikalle kotirauhan rikkomista tai jotain

    • Anonyymi

      Ylimielisiä.

    • Anonyymi

      Jos nää mopot häirittee sinnuu nii meet va rohkeesti sanomaa päin naamaa mitä miletä oot tuommosesta päristelystä

      • Anonyymi

        oikeinta soittaa poliisille - provosoi vain jos itse menee sanomaan
        Tämä on valitettavasti ongelma monessa kylässä & kaupungissa - nähdäänpä kuinka kauan - laki koko mopoilun kieltämisestä


      • Anonyymi

        Koulta itse ne kilpipoikas, ei meitän tarvitse mennä sanomaan mieliksesi että karkuun ehtiä pääsevät.


    • Anonyymi

      Ja toinen juttu: miksi naapuri hakkaat sitä terassin ovea niin kovasti ja monta kertaa?

    • Anonyymi

      meleko joutavaa öljyn tuhlausta näinä aikoina

    • Anonyymi

      Ei siihen kylään koskaan saada järjestystä, koska rosvot ja mopomörrääjät ja muut ovat jepareiden tuttuja ja sukulaisia, luulisin. Siksi muutin pois ajat sitten.

    • Anonyymi

      Joka "kylällä" on ain joku hullu idiootti, joka vaarantaa itsensä lisäksi, valitettavasti myös muut tiellä liikkujat. Yleensä se loppuu vasta sitten kun kyseinen tyyppi ajaa ulos, tai jää auton tönäisemäksi.

      • Anonyymi

        Nyt kun tiet jäätyy, niin mopoilijoita pitää varoittaa ajamasta liian lähellä edellä menevää autoa! Mopon eturengas voi lähtä helposti jarruttaessa alta jäisellä asfaltilla, varsinkin jos 2-päällä ajetaan. Viime syksynä näin kävikin kun jarrutin autolla ennen liikenneympyrää, johon yhtäkkiä syöksyi auto hurjaa vauhtia. Takana oleva skootteri (2-päällä) kaatui. En ollut edes tietoinen niiden olemisesta auton takana.


    • Anonyymi

      Onko kellään kokemusta Mash Fifty 50 moposta?

    • Anonyymi

      Näyttääks ne vihalisääntymisellä uhkaavaa hävytöntäsormea nousunaikana.

    • Anonyymi

      Kannattaa muuttaa vähän kauemmas keskustasta. Asun 1km keskustasta ja täällä on hiljaista kuin huopatossutehtaassa. Aiemmin asuin keskustassa, mutta hiljaisia öitä arvostavana tajusin ettei siellä ole hiljaista koskaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      13
      2799
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2590
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      178
      2482
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      166
      2136
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1674
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1129
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      84
      888
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      797
    9. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      742
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      152
      740
    Aihe