Viritetyt mopot

Anonyymi

Kuinka on mahdollista että hirvittävä- ääniset mopot saavat keulia ja terrorisoida ydinkeskustassa edestakaisin ilman seuraamuksia?? Mahtaa olla yövuorolaiset ja monet muut melko tuskastuneita. Millaisia ihmisiä ovat tällaisten ylimielisten " lasten " vanhemmat kun ei kiinnosta?

14

1513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mie heräsin puoli2 yöllä kamalaan meteliin.Asun kerrostalossa
      Joutsenossa 17 km ryssän rajalle.Tiesin uuden vuokralaisen
      antaneen avaimet pojalleen kukkien kastelua varten.No poika
      tuli kaverinsa kanssa yöllä viritettyine mopoineen.
      Seuraavana päivänä valvotun loppuyön jälkeen

    • Anonyymi

      Kirjoitin kirjeen ja laitoin postiluukusta .Kiitos herättmisestä
      luulin puuttinin tulevan yökylään, mutta se olikin siun kukkien
      kastelija kavereineen.Jospa ne kastelut voisi järjestää päiväs
      aikaan kiittäen ja nimi.Katsotaan toimiiko.Seuraavaksi ei auta
      kuin soittaa poliisit paikalle kotirauhan rikkomista tai jotain

    • Anonyymi

      Ylimielisiä.

    • Anonyymi

      Jos nää mopot häirittee sinnuu nii meet va rohkeesti sanomaa päin naamaa mitä miletä oot tuommosesta päristelystä

      • Anonyymi

        oikeinta soittaa poliisille - provosoi vain jos itse menee sanomaan
        Tämä on valitettavasti ongelma monessa kylässä & kaupungissa - nähdäänpä kuinka kauan - laki koko mopoilun kieltämisestä


      • Anonyymi

        Koulta itse ne kilpipoikas, ei meitän tarvitse mennä sanomaan mieliksesi että karkuun ehtiä pääsevät.


    • Anonyymi

      Ja toinen juttu: miksi naapuri hakkaat sitä terassin ovea niin kovasti ja monta kertaa?

    • Anonyymi

      meleko joutavaa öljyn tuhlausta näinä aikoina

    • Anonyymi

      Ei siihen kylään koskaan saada järjestystä, koska rosvot ja mopomörrääjät ja muut ovat jepareiden tuttuja ja sukulaisia, luulisin. Siksi muutin pois ajat sitten.

    • Anonyymi

      Joka "kylällä" on ain joku hullu idiootti, joka vaarantaa itsensä lisäksi, valitettavasti myös muut tiellä liikkujat. Yleensä se loppuu vasta sitten kun kyseinen tyyppi ajaa ulos, tai jää auton tönäisemäksi.

      • Anonyymi

        Nyt kun tiet jäätyy, niin mopoilijoita pitää varoittaa ajamasta liian lähellä edellä menevää autoa! Mopon eturengas voi lähtä helposti jarruttaessa alta jäisellä asfaltilla, varsinkin jos 2-päällä ajetaan. Viime syksynä näin kävikin kun jarrutin autolla ennen liikenneympyrää, johon yhtäkkiä syöksyi auto hurjaa vauhtia. Takana oleva skootteri (2-päällä) kaatui. En ollut edes tietoinen niiden olemisesta auton takana.


    • Anonyymi

      Onko kellään kokemusta Mash Fifty 50 moposta?

    • Anonyymi

      Näyttääks ne vihalisääntymisellä uhkaavaa hävytöntäsormea nousunaikana.

    • Anonyymi

      Kannattaa muuttaa vähän kauemmas keskustasta. Asun 1km keskustasta ja täällä on hiljaista kuin huopatossutehtaassa. Aiemmin asuin keskustassa, mutta hiljaisia öitä arvostavana tajusin ettei siellä ole hiljaista koskaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      86
      6005
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      301
      5322
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      50
      3345
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      10
      2916
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      106
      2729
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      4
      1675
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      17
      1598
    8. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1520
    9. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      32
      1459
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      178
      1094
    Aihe