uskotko kieltoa olla ottamasta yhteyttä?
Jos oikeasti välität, uskotko
27
76
Vastaukset
- Anonyymi
Jos se tulee häneltä niin tietysti. Palstalla en usko.
- Anonyymi
Tottakai pitää uskoa, jos suoraan kielletään.
- Anonyymi
Kuka nyt haluaisi ottaa yhteyttä, jos toista ei kiinnosta niin kuin oikeasti. Tietenki, kukaa nyt nii tyhmä ole.
- Anonyymi
Tätä olen miettinyt myös.
- Anonyymi
Tilanteet voi aina muuttua. Etenkin jos kielto ei ihan tuore.
Itse toivon että ottaisi, kysyä pätkäyttäisi.- Anonyymi
Siinä on järjen sanoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä on järjen sanoja.
Järjen sanat ovat hoolta jiille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Järjen sanat ovat hoolta jiille.
Harrilta Johannalle.
- Anonyymi
Uskon tietenkin, jos toinen kerta niin sanoo. Odotanhan mä että minunkin sanomiseeni uskottais.
- Anonyymi
Onko tuo nyt välittämistä enään ”potkia” tieltä vaan haluaisi
- Anonyymi
Eikö suomalainen mies taistele enää naisestaan, kuin suomifilmeissä?
- Anonyymi
Ei taida kun ei rakastanutkaan
- Anonyymi
Ne miehet on jo kuollu sukupuuttoon. Oli kohteliaita myös.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne miehet on jo kuollu sukupuuttoon. Oli kohteliaita myös.
Aina vanhoja suomifilmejä katsoessa tulee mieleen, oliko ihmiset silloin noin typeriä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aina vanhoja suomifilmejä katsoessa tulee mieleen, oliko ihmiset silloin noin typeriä.
Elokuva on elokuvaa, fiktiota, oli vanha tai uusi, jos et ole käsittänyt asiaa. Elokuvan tarkoitus on liioitella, kärjistää asioiden luonteita. Katso peiliin, miten ja milloin olet typerä itse?
- Anonyymi
En kyllä ole ees harkinnut todella yhteydenottoa
missään vaiheessa. Miksi ottaisin yhteyttä johonkin jonka tiedän ettei välitä. Minun tunteeni ovat sivuseikka. - Anonyymi
Uskon. Välitän oikeasti.
- Anonyymi
Silloon o paree uskua, jos se tuloo käräjäoikeurelta! Mut jos serkun kissan kaima sen sulle kertoo, nii ei välttis kande uskoo.
- Anonyymi
Muuten hyvä, mutta on, mutta,niin,välttämättä kannata uskua.
Uskon kieltoa tietysti. En halua mitään ongelmia. Tunnetta se ei silti sisältäni poista. Pallo on toisella. Pallottelee takaisn tahi ei. Oma on valintansa.
- Anonyymi
En ota yhteyttä. Hän käski tehdä niin.
- Anonyymi
Silloin kun sain viimeksi viestin "Lopeta!! Jätä minut rauhaan" niin silloin tietysti päätin, että en enää lähesty millään tavoin viestin lähettäjää, vaikka olisi millaisia tuntemuksia ja kaipausta.
Kyllä hän tietää ja pystyy laittamaan tarvittaessa viestiä tai soittamaan milloin vaan, jos hänestä siltä tuntuu.
Tämä viesti mieheltä naiselle. - Anonyymi
Ei sellaisesta voi välittää, inhon puolelle kääntyy, jos on kieltänyt ottamasta yhteyttä.
100% varmuudella en ottaisi ikinä yhteyttä. - Anonyymi
Jos joku sanoo mulle irl siten, että tiedän kuka sanoo (ei siis mitään palstapeIIeilyä lasketa), niin uskon enkä kaipaisi sitä täällä edes anonyymina sen jälkeen. Olen ylpeä nainen enkä todellakaan lähesty ihmistä, joka on kerran sanonut ei. Ei on mulle ei loppuelämän.
Minusta on huonoa käytöstä toista kohtaan, jos ei kunnioita toisen kieltoa. Ja tuppautuu vaan kiellosta piittaamatta.
Välittämistä on tehdä kuten toinen toivoo. Pysyä loitolla, jos se on kerran toive.- Anonyymi
Jos sanotaan, että älä ota yhteyttä, niin se barmasti on sitten niin. Minä en ainakaan ottaisi enään ikinä yhteyttä henkilöön joka kieltää.
- Anonyymi
Jos toinen sanoo ei niin se tarkoittaa ei. Olisi hyvä naisten ymmärtää se että maailmasta löytyy miehiä jotka tosiaan jättää rauhaan jos kielletään...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on626745- 666558
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1435390Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504393En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204059Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53600- 373058
- 272929
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris642711Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta352213