Vaihtoehtoinen (ja varsin provosoiva) syöpäblogini

Anonyymi

Hei! Olen jo pitemmän aikaa suunnitellut varsin kattavaa sivua terveydestä näin yleensä ja kaikkiin siihen liittyvistä tabuista.

Jouduin erinäisistä syistä luopumaan alkoperäisestä syöpäsivustostani. Syitä tähän tosiasiassa oli monia...mutta yksi niistä epäilemättä oli Korona.

Näin lyhykäisesti sanoen tein ihan perustavanlaatuisen virheen kun yritin erottaa aivo & heromostoperäiset sairaukset ihan omaan kategoriaansa ja ihan omalle webbisivulleen. Tämä oli virhe...koska sekä syöpä että esim parkinson tosiasiassa ovat puhtaasti ravintoperäisiä tauteja...tai oikeammin puutostauteja.

Toisin sanoen...ravinnon puute selittää suurimman osan ihmisten kärsimistä sairauksista. Toki on olemassa esim perinnöllinen altistuminen tietynkaltaisiin syöpiin ja esim aivo & hermostoperäisiin tauteihin.

Tämä ei kuitenkaan muuta ravinnon oleellista osuutta näissä sairauksissa miksikään.

Sivusto on sekä poliittinen että provosoiva.

Olen mietttinyt miten oikein pitäisin politiikan erossa tästä ns "syöpäkeskustelusta" ja tullut siihen lopputulokseen että se käytännössä on mahdotonta.

Sivusto on käytännösä pahasti kesken...ja vain esipuhe on toistaiseksi valmiina...mutta ihan sivuston lopussa löydät hyvin provosoivan mielipideosion Oncology.net sivustolta(oikeammin se on kuvakaappaus) jonka pitäisi auttaa sinua ainakin tilapäisesti...mikäli siis kärsit joko syövästä tai sen oireista.

Sen sanon että aihe käytännössä on hyvin provosoiva...itse en ollenkaan muuten tykkää politiikasta...ja haluaisin pitää keskustelun syövästä puhtaasti tekniikan puolella...tämän sivuston tehtävä on kuitenkiun hyvin yksinkertaisesti selittää lukijalle...miksi syöpää ei voi parantaa meillä Suomessa...ainakaan tämän ns "virallisen terveydenhoidon piirissä"

Joten tämän enempää asiaa selittämättä tässä nyt olisi tuon internetsivuston esipuhe...seuraava jatko-osio tulossa pian...ehkä vain parin päivän kuluttua...

https://tuomaskuusela.wordpress.com/vaihtoehtoinen-terveysblogi

6

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Just.

      "En tykkää politiikasta" ja "haluaisin pitää keskustelun syövästä puhtaasti tekniikan puolella". Ja sitten ensimmäisen kuvan taustana on natsilippu. Oma lukemiseni päättyi siihen.

      Ps. Ehkä pieni suomen kieliopin kertauskaan ei olisi pahitteeksi, jos siis aidosti kaipaat lukijoita.

    • Anonyymi

      Tota...sä täysin missasit ton kuvan perustan ja idean...se oli ironiaa!

    • Anonyymi

      Miksi ...ihmeessä ...pitää ...kirjoittaa ...näin? On ...aika ....rasittavaa .

    • Anonyymi

      Ok trolli...onko sulla mitään sanottavaa tosta mun TEORIASTA syövästä...vai pilkkaatko vaan sitä että tykkään panna taukoja tekstiini?

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Myrkyttömiä syöpä hoitoja 100v takaa ja tehokkaita. https://tokentube.net/v/1101952738/Syöpä-on-rahaa--velka-on-rahaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      67
      3414
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      143
      2380
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      93
      1919
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      171
      1639
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      90
      1523
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      66
      1467
    7. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      76
      1464
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      71
      1236
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      77
      1160
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      35
      1128
    Aihe