se työ mitä teet oli nuorena minun unelmatyö ja unelma ammatti, mikä ei toteutunut koska oli niin pienet kuviot.
Tiedätkö että
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
En tiedä, enkä usko että mulle kirjoitat, mutta uskon että työni voisi olla monelle sitä. Oli se mullekin aikani, sitten jokin muuttui. Nyt se on vaan työtä.
Pidätkö työstäsi mies? Onko ollut rankkaa? Paljon kiirettä?
Olen nainen ja eikö tuo kommenttini jo kerro ..
Kait se ihan ok on joskus on ihan kivaakin. Toisinaan on vähä kiirettä ja rankkaakin mutta ihan hyvin ainakin omasta mielestä on työt tullu tehtyä ja ei kuitenkaan niin rankkaa ettei jaksaisi kotona kuin sohvalla maata. Joskus taasen ihan lepposta ja kevyttä se vähän vaihtelee. 😊
Tämä ei siis ollut sama henkilö, joka vastasi aloittajalla ekana. Sanon ihan sillä, että järkytyin, että totta kai palstalaisten mielestä olet mies, jos sulla on jonkun unelmatyö.. Te ette täällä ainakaan tasa-arvoon usko vielä yhtään.. elätte jossain 80-luvulla.
Vieläkin muistaa sen tuoksun sieltä 80 luvulta, ei sen parempaa
Onpa kiva kuulla että olet pitänyt työstäsi mies. Varmasti vaihdellen päivät niin kuin minullakin. Pärjäät aivan varmasti en ole koskaan epäillyt. :)
Ei terve mies työtä tarvi.
Ei niin jos on rahaa
Työstä käy elämä