Missä lesbot nykyään löytää kumppanin?

Anonyymi

Joskus junamatkoilla olen nähnyt kivoja tyttöjä jotka ovat osoittaneet minuun katsekontaktia, mutta en oli ikinä kehdannut alkamaan rupattelemaan niille, koska jos he eivät olisikaan lesboja tai eivät vain tykkäisi minusta tilanne muuttuisi oudoksi.


Eli kysymys on, että miten te löydätte nykyään arkipäivän asioissa kumppanin (lesbo)

9

1156

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikset mene tinderiin? Paremmat mahikset löytää kaltaisiaan kuin julkisissa liikennevälineissä. Ei mene turhaa aikaa mm toisen suuntautumisen tai suhdestatuksen miettimiseen. Kadulla tuijottelijat saattavat hyvin olla esim varattuja tai bissejä/pan tai kumpaakin. Oleellisia tietoja jotka haluan tietää mahd. pian kiinnostavan naisen kohdalla.😏

      • Anonyymi

        eli bi tai pan seksuaalinen nainen ei sovi sun kriteereihin(kö)?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        eli bi tai pan seksuaalinen nainen ei sovi sun kriteereihin(kö)?

        Näin on, muut tehkööt miten tykkäävät.


    • Anonyymi

      Deittisovellukset paras keino löytää kumppani. Enpä usko, että arkielämässä ainakaan itselle kukaan tulisi vastaan.

    • Anonyymi

      Hauska aloitus, ”miten nykyään”… Kuinka se mahtaa poiketa siitä ”miten ennen…?

      • Ennenhän kaikki oli toisin (eikös ne niin sano 😉), niin tais myös tämän jutun kanssa olla, ainakin jos mennään tarpeeksi taaksepäin aikajanalla. Kuinka sitä kukaan kettään löysi, kun sovellukset puuttu, vaan eipä tainnu siihen aikaan posti aivan samaan tahtiin lähetettyjä kadotella, tiiä tuosta. Livenä kai sillon mentiin ja joskus oli varmaan lähettävä isoon kaupunkiin jos pienessä asu. No joo se siitä historiasta 😁 Jos tuota ettimään nykypäivänä lähtis, niin kai se joku deittisovellus olis tai sitten joku Pride tms tapahtuma.


      • Anonyymi
        En_osaaEn_tunne kirjoitti:

        Ennenhän kaikki oli toisin (eikös ne niin sano 😉), niin tais myös tämän jutun kanssa olla, ainakin jos mennään tarpeeksi taaksepäin aikajanalla. Kuinka sitä kukaan kettään löysi, kun sovellukset puuttu, vaan eipä tainnu siihen aikaan posti aivan samaan tahtiin lähetettyjä kadotella, tiiä tuosta. Livenä kai sillon mentiin ja joskus oli varmaan lähettävä isoon kaupunkiin jos pienessä asu. No joo se siitä historiasta 😁 Jos tuota ettimään nykypäivänä lähtis, niin kai se joku deittisovellus olis tai sitten joku Pride tms tapahtuma.

        Meinasitko sieltä Pride -kulkueesta kumppanin kysellä? Puikkelehtiä siellä ihmisten seassa edestakas ja katsella, jos löytyisi itselle sopiva?

        Tänään oli ainakin todella sekavaa seurakuntaa lähtenyt jostain syystä liikkeelle. En usko, että sieltä ketään sopivaa löytyisi?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Meinasitko sieltä Pride -kulkueesta kumppanin kysellä? Puikkelehtiä siellä ihmisten seassa edestakas ja katsella, jos löytyisi itselle sopiva?

        Tänään oli ainakin todella sekavaa seurakuntaa lähtenyt jostain syystä liikkeelle. En usko, että sieltä ketään sopivaa löytyisi?

        Kyllä mä taidan tuommoset kulkueet jatkossakin jättää käymättä.


    • Anonyymi

      Harrastuksista ja ystävien kautta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      30
      1609
    2. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      79
      1301
    3. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      84
      1251
    4. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      10
      1094
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      129
      1055
    6. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      74
      949
    7. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      92
      917
    8. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      144
      753
    9. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      52
      732
    10. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      86
      697
    11. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      146
      624
    12. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      54
      623
    13. Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen

      Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t
      Suomalaiset julkkikset
      13
      609
    14. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      28
      608
    15. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      23
      601
    16. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      50
      599
    17. Minulla on ikävä Sinua kulta, rakas

      Olisitpa lähelläni, tarvitsen sinua ❤️
      Ikävä
      41
      590
    18. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      91
      587
    19. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      94
      566
    20. 46
      553
    Aihe