Mikä yhdistää Sanna Marinia ja Donald Trump

Anonyymi

Näköalattomuus, joka lienee syntymälahjana saatu. Näköalattomuus johtaa siihen, että kyvyt johtajuuteen ovat huonot. Uskottavuus on olematon muiden kuin ”ihailijoiden” joukoissa. Ihailijat uskovat idoleihinsa täydellisesti, jos mahdollista niin vähintään 110 %: ti. Muutama vertaus:
- Donald Trump ja Sauli Niinistö. Sauliin luotetaan, Donaldiin luottaa vain omat kannattajat.
- Jere Karalahti ja Matti Heikkinen. Bilemestari Jere lahjakas jääkiekkoilija, joka pelasi korttinsa ö mappiin. Matti hyvä hiihtäjä, joka pelasi ässät handuunsa. Luottamus Jereen 0, Mattiin 10. Uskoakseni Jerelläkin on suuri joukko ihailijoita.
- Boris Johnson ja Sanna Marin. Molempien luottamus lepää uskon varassa. Puheita on, näyttöjä ei. Toisen luottamus meni jo, kohta menee toisenkin.
- Alexander Stubb ja Sanna Marin. Molemmat hakevat(-ivat) ”hömppäjulkisuutta”. Kannattajat luotaavat, itsenäiseen ajatteluun pystyvät ei.

Aika näyttää miten Sannan käy. Stubb löysi itselleen jatkopolun, Sannan kohdalla polku voi olla kivisempi. Toivon Sannalle onnea jatkoon. Niillä korteilla joutuu itse kukin pelaamaan, jotka on syntymälahjaksi saanut.

0

361

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

        Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
        Pyhäjärvi
        137
        1403
      2. Oivallus

        Mitä olet oivaltanut viimeksi?
        Ikävä
        148
        1071
      3. Miten voi sinun

        tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
        Ikävä
        67
        888
      4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

        ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
        Pyhäjärvi
        56
        703
      5. 68
        703
      6. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

        Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
        Sinkut
        212
        604
      7. Rakastan sinua mies

        Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
        Ikävä
        37
        589
      8. Missä vaiheessa

        Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
        Ikävä
        33
        551
      9. Jännitän sua!

        En tiedä miksi! 🤭
        Ikävä
        39
        527
      10. Miksi meidän yhteys vain

        Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
        Ikävä
        63
        513
      Aihe