Sofia ei ole käynyt Järvisydämessä eikä Kurussa

Ei riitä rahat lomailemaan noissa kummassakaan paikassa. Uutta lompakkoakaan ei ole kovasta etsinnästä huolimatta löytynyt.
497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En oo nyt yhtään perillä, mihin tää aloitus perustuu, vai onko vain oletus, että kaikki haluaisivat jompaankumpaan tai molempiin noista?
Järvisydän on aivan ylihypetetty paikka: ruoka on mitäänsanomatonta, kylpylä on pieni ja majoitusiglut on kiinni toisissaan kuin kerrostalohuoneistot. Miljöö on muutenkin mauton lappalaislomakylä keskellä Savoa. Järvisydämessa ei ole mitään, mikä kiinnostaa.
Kuru. Jos Järvisydän on ylihinnoiteltu, niin Kurussa on viety hinnoittelu tasolle 200. Kun käytiin katsomassa siellä, paikka näytti kaikkea muuta kuin kiinnostavalta. Samalla rahalla saa muualta paljon enemmän.
Ehkä Sofia ajattelee samoin kuin mekin, eikä näe tarvetta lomailla kummassakaan noista paikoista. Voi olla myös, ettei lomailu keskellä ei-yhtään-mitään kiinnosta muutenkaan.

Äänestä

Enkä mene minäkään !

Äänestä

Mua ei ainakaan saa enää millään hinnalla mihinkään metsikköön!!! Jokainen joka on joskus saanut kimppuunsa paarman, tai hirvikärpäsen, tai yrittänyt lenkkeillä ilmassa, joka on sakeana jostain ötököistä, oli ne sitten hyttysiä, mäkäräisiä tai mitä vaan öttiäisiä, jotka menee nenään, silmiin, suuhun kun yrittää vaan mennä eteenpäin ja hengittää, tajuaa. Ulkosaaristossa ja merellä ei ole näitä ongelmia. 💓

Äänestä

Minäkään en ole käynyt, enkä mene. Minä en näe mitään hohtoa vapaa-ajan viettämisessä jossain korvessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei riitä rahat lomailemaan noissa kummassakaan paikassa. Uutta lompakkoakaan ei ole kovasta etsinnästä huolimatta löytynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu