Minulla siis useita velkojia ja tokihan kaikki tietää, että ne summat siellä ei juurikaan tunnu vähenevän kun uo maksusta vähennetään moneen velkaan. Huomasin ettei kelan velasta peritä korkoja. Eli mun järkeilyn mukaan tämä vähentäisi korkokuluja vai olenko ihan hakoteillä? Jos eläisin tosi niukasti 2kk, niin saisin lisänä maksettua n200e kk ekstraa ja velkojia 3 pois. Kelan velkaan en tietenkään koske. Taulukkomaksut tietenkin tulee ekstroista, mutta en enää niitä muuten kuukausittain maksa.
Hyödyttääkö velkojien vähentäminen?
Anonyymi
2
124
Vastaukset
- Anonyymi
Mitäpä luulet? Jos eläisit tosi nuukasti niin kauan että velat on maksettu, voisit elää sen jälkeen vähemmän nuukasti.
- Anonyymi
Maksa velat pois, niin huomaat kuinka kaikki helpottuu. Elä missään nimessä ota enään lisää velkaa koskaan. Velallisen asema huononee koko ajan ja moni menettää yli varojensa takia elämisen vuoksi kaiken. Kun kaiken menettää monilla menee samalla terveyskin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074589Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1724376Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941730- 4031661
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311407Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531100Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann51097- 67979
- 56954
- 92938