Mikä?

Sain anopilta ruukkukasvin jota hän sanoi pahaksipojaksi. Mikähän kukan oikea nimi mahtaa olla? Vihreät soikeahkot lehdet, vaaleat lehtiruodit erottuu, tekee keskelle kasvia "pötkylän" josta ampuu siemenet. Kiitos tiedosta jo etukäteen.
2380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Kiitos tiedosta. Kun en ennen täällä sivuilla ole käynyt, en edes älynnyt etsiä vanhoista viesteistä. Löysin vielä parempia kuvia jostain Hollannista. Kyllä kasvini on Euphorbia leuconeura.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Avuton kukkien kasvattaja kirjoitti:

Sain anopilta ruukkukasvin jota hän sanoi pahaksipojaksi. Mikähän kukan oikea nimi mahtaa olla? Vihreät soikeahkot lehdet, vaaleat lehtiruodit erottuu, tekee keskelle kasvia "pötkylän" josta ampuu siemenet. Kiitos tiedosta jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu