Karjalan kannakselta tulossa ukkosmyrsky

Kohta jytisee ja kovaa!
2296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Pelko poes ohi männöö harmi

Äänestä
  • Kiteen kohdalla meni rajan yli,voi harmi

    Äänestä

tulevatko jo nyt, onko paraatiovi auki?

Äänestä
  • Paraati ovi on kiinni,Nato takaa sen

    Äänestä

  • Rautateillä seisoo venäläisiä säiliö vaunuja ihan teitä varten kaikki kaasut ja myrkyt.

    Äänestä

Mikkeliin matkalla dynamiitti pötkö lahkeessa!🤧😷🤕

Äänestä

Totuus on että koko Karjala kuuluu Suomeen myös Sallan toinen puoli minkä venäläiset varasti. Aamen.

Äänestä

Otetaan tällä reissulla se Karjala takaisin, niin ketuttaa Puttea oikein kunnolla. Loppuu se irvistely.

Äänestä

Sitä ennen loppuu sähkö ja kaasu kaupunkilaisilta.

Äänestä
  • Pikku juttuja. Mut entäs se myrsky?

    Äänestä

  • Sähkö ei ole loppunut eikä kaasukaan,kumpaakaan ei ole tuotu venäjältä enää viikkoihin

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sähkö ei ole loppunut eikä kaasukaan,kumpaakaan ei ole tuotu venäjältä enää viikkoihin

    Olkiluoto 3 täydessä tuotannossa syksyllä,me emme tarvitse enää venäjän tuontia eli emme rahoita venäjän valloitussotaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pikku juttuja. Mut entäs se myrsky?

    myrskyssä ol kivvaa kun 4hv jammulla pärisytteli.salaman saatanat tul melkein iholle.mikä ei tapa,vahvistaa

    Äänestä

Taasko noita Imatralaisia alkoi pelottaa…? Voi helv…mitä sakkia siellä asuu…?

Äänestä

Vessassa oli äsken paskamyrsky.

Äänestä
  • Ribaldiskaja.

    Äänestä

Imatralaiset pelkäävät kaikkea…

Äänestä
  • Juoksuhaudat ja linnoitteet tehty,me emme pelkää mitään,meihin voi luottaa

    Äänestä

Eilinen jäi tuhnuksi myrskyn osalta,jospa tänään klo 21 alkaa ilotulitus?

Äänestä
  • No tää oli ko kananpieru.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No tää oli ko kananpieru.

    Tuhnuksi jäi....

    Äänestä

Taitaa olla tarpeellista vähän selittää. Kun minä, meinaan, olen ennen ollut. Ei siinä oikeastansa muuta ole, mutta rauhallisesti se on otettava. Kiiru on pidettävä ajallansa, mutta hätäillen tekemällä ei tule muuta kuin kusipäitä mukuloita, niinkuin sitä sanotaan. Turhan hermoileminen ei edusta mitään, mutta ei sitä taas tarvitse ainootansa kauppaamaankaan ruveta. Kyllä ne sen mielellänsä ottavat, kun vaan saavat. Tähtäin vyön kohdalle, se on paras, ja siitä se selviää. On muistettava, etteivät ne ihmistä kummempia ole nekään. Lyijyä ne tottelee niinkuin kaikki muutkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kohta jytisee ja kovaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu