Melu omakotitalossa

Anonyymi

5

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko ranska hiljainen maa. Myös lapsills on kova kuri, käytöstavat.

      Vsin aikuisten pälinä, ei puutarhakoneiden tai lasten huutoa?

    • Anonyymi

      Ehkä vanhukset asuvat keskimäärin hiljaisella alueella ja ei ole mistä valittaa. Siis jos ei naapureitakaan ole? Tai heitä on vähän? Oudolta kuulostaa, että vanhukset eivät välittäisi melusta.

      • Anonyymi

        Kuka asuu vanhusten alueella niin ei kukaan kun asuntoja myydään niin naapuriin muuttaa aina kamala kakara perhe mesoomaan eikä niitä asuntoja vanhukset osta eikä mikään hiljainen ihminen.

        Aina kun lähtee naapurista joku lapset ulos lentäneet ja käy se asunto kahdelle aikuiselle liian isoksi niin myydään se lapsiperheelle ja me emme saa koskaan olla rauhassa näiltä kiljukauloilta kun ain tulee joku saatanan lisäänymis vimmainen naapuri huudattamaan sitä kakaralaumaansa naapuriin ja nykyään ne ovat näitä levottomia uusperheitä jotka riidoissa niiden exien ja äxien kanssa jotenka ihan sairasta touhua.


    • Anonyymi

      Ympäristön hoidon melu on pakko sietää niin että me emme voi missään hoitamattomassa viidakossa täällä elää jolloinka taloon ei pääse kulkemaan jos kasvatetaan heinikkoa ja puskia ei raivata välillä. Punkkien ja muiden eliöiden takia tarvitsee aluskasvillisuus ajaa ruohonleikkurilla säännöllisesti tykkäsitkö siitä tai et. Trimmata paikat jonne ruohonleikkurilla ei pääse ja siivota nurkat. Muuta sitten muualle jos et kestä ja laita tulpat korviisi. En minä ainakaan herää naapurin normaaleihin piha koneiden ääniin kun siellä siistitään ympäristöä.

    • Anonyymi

      Kakaroista lähtee pahin ääni mitä olen ikinä kuullut kun niille on tramboliini hankittu. Ei mitkään normaalit puutarha työkalut vedä vertoja sille kiljunnalle ja rääkymiselle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      97
      3998
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3347
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      131
      2668
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      242
      2173
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      93
      1929
    6. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      100
      1883
    7. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      21
      1819
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      115
      1658
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1321
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1242
    Aihe