https://rakennusmaailma.fi/puutarhakoneiden-melu-arsyttaa/
Ranskalaiset lopettavat meluamisen kello 18 eivätkö siedä melua puutarhakoneista.
Nuoret 18-29-vuotiaat eivöt hyväksy melua
Vanhukset hyväksyvöt metelin
Melu omakotitalossa
5
191
Vastaukset
- Anonyymi
Onko ranska hiljainen maa. Myös lapsills on kova kuri, käytöstavat.
Vsin aikuisten pälinä, ei puutarhakoneiden tai lasten huutoa? - Anonyymi
Ehkä vanhukset asuvat keskimäärin hiljaisella alueella ja ei ole mistä valittaa. Siis jos ei naapureitakaan ole? Tai heitä on vähän? Oudolta kuulostaa, että vanhukset eivät välittäisi melusta.
- Anonyymi
Kuka asuu vanhusten alueella niin ei kukaan kun asuntoja myydään niin naapuriin muuttaa aina kamala kakara perhe mesoomaan eikä niitä asuntoja vanhukset osta eikä mikään hiljainen ihminen.
Aina kun lähtee naapurista joku lapset ulos lentäneet ja käy se asunto kahdelle aikuiselle liian isoksi niin myydään se lapsiperheelle ja me emme saa koskaan olla rauhassa näiltä kiljukauloilta kun ain tulee joku saatanan lisäänymis vimmainen naapuri huudattamaan sitä kakaralaumaansa naapuriin ja nykyään ne ovat näitä levottomia uusperheitä jotka riidoissa niiden exien ja äxien kanssa jotenka ihan sairasta touhua.
- Anonyymi
Ympäristön hoidon melu on pakko sietää niin että me emme voi missään hoitamattomassa viidakossa täällä elää jolloinka taloon ei pääse kulkemaan jos kasvatetaan heinikkoa ja puskia ei raivata välillä. Punkkien ja muiden eliöiden takia tarvitsee aluskasvillisuus ajaa ruohonleikkurilla säännöllisesti tykkäsitkö siitä tai et. Trimmata paikat jonne ruohonleikkurilla ei pääse ja siivota nurkat. Muuta sitten muualle jos et kestä ja laita tulpat korviisi. En minä ainakaan herää naapurin normaaleihin piha koneiden ääniin kun siellä siistitään ympäristöä.
- Anonyymi
Kakaroista lähtee pahin ääni mitä olen ikinä kuullut kun niille on tramboliini hankittu. Ei mitkään normaalit puutarha työkalut vedä vertoja sille kiljunnalle ja rääkymiselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.973998Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973347Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1312668Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2422173Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m931929Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä1001883Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.211819- 1151658
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11321- 571242