Metroauton uudet Silveradot (30kpl)jäivät satamaan. Veroherra oli taas keksinyt jonkin uuden kommervenkin, ettei vain kukaan pääsis nautiskelemaan hulppeasta kuorma-autokyydistä... Suomi on sarvikuonojen maa.
Uusi Silverado
Silverado2
5839
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
On sitten taas joku verosuunnittelija palkkansa ansainnut;)
Tää on todella naurettavaa.
Moinen auto on muuten tosi kiva ajaa hieman kuoppaisellakin taipaleella. Ovat kai duramax-koneella? Massiivinen auto ja hyvä suorituskyky.
Niin, että mikähän uudistus nytten on tullut voimaan, joka olisi autot jättänyt maihin???
Mitkään asetukset eivät ole muuttuneet, mutta joku perkeleen kirjelmä kai taas tullu veroherralta. Kaikki 30 autoa on käsittääkseni jo myytykkin asiakkaille, muuta niitä ei saa kilpiin.
On täällä suomessa vaan pirun kieroa väkeä. Varmaan miettii verottaja joka päivä, että mitenkä tehtäisiin ihmisten elämä edes vielä hieman vaikeammaksi.
Hieno homma. Kuulin että AKE:ssa olisi vain yksi "kaveri", joka jarruttaa jenkkien tuontia. Tietääkö joku nimen?