Vaarojen Sanomissa luki että Juukaan rakennetaan kuluvan kesän aikana Lidl. Onko kenellään tietoa minne se rakennetaan? Tuleeko se abc:n läheisyyteen?
Juuan Lidl
30
1980
Vastaukset
- Anonyymi
Entisen Juuan tuvan paikalle. Keskeisellä paikalla Juuan asuin seutuun nähden.
- Anonyymi
Juuan lidlissä on pukeutumis etiketti. Housut pois Lidlin eteisen naulakkoon ja jokainen luonnostaan vastaa omasta omaisuudesta minkä naulakkoon jättää. Paita saa olla päällä.
- Anonyymi
Kuulin että erosen grillin tilalle. Kausi tuotteina saatavilla erosen vedellä lantrattua ketsuppia ja sinappia.
- Anonyymi
Entinen Kauppa-yhtiön paikka!
- Anonyymi
Seurojen talon tiloihin.
- Anonyymi
Lidlin 20 vuotis juhla humuissa on tarjolla Juuassa tuopillinen kusta ja hatullinen paskaa.
- Anonyymi
Juuassa on ollut lidl jo 30 vuotta
- Anonyymi
Kunhan saavat vanhan koulun purkutyömaan loppuun, mutta se kestää vielä maan alla toiset viisi vuotta. Sitten kaivetaan monttu, joka täytetään kivillä ja hiekalla, jonka jälkeen räjäytetään ojat tekniikkaa varten. LIDLin oma todistajaporukka pystyttää pytingin viidessä päivässä oman piirustuksen mukaan.
- Anonyymi
LIDLISSÄ on halvemmat hedelmät ja vihannekset. Rikkaille löytyy etelänruoka- viikkoja, sekä kurjille edullista roskaruokaa. Erittäin tervetullut Juukaan jossa tomaatit ja kurkut kohta 6e kilo ja kakkupala kympin!
- Anonyymi
Makuja paalasmaalta viikko on Juuan lidliin tulossa.
- Anonyymi
Juuan lidlissä on villisian paistopiste.
- Anonyymi
Ja vieläkin paskanjauhanta jatkuu!
- Anonyymi
Juuan lidlin avajaisissa ja juhla päivinä jaetaan ilmaisia muovi sankoja. Onnekaimpien sankoista löytyy erillaisia kondomeita, viagraa, para tabseja ja tietenkin vähän käytetyt stringit.
- Anonyymi
Juuassa on tärkeää omistaa stringit?
- Anonyymi
Löytyykö Juuan lidlistä luku nurkkaus, jossa voisin istua ilman housuja?
- Anonyymi
Juuan lidlin paistopisteeltä löytää uunituoreet dildot.
- Anonyymi
Lidlhän rakennetaan tottakai siihen ainoaan suur- liittymään, johon ei enää saada eritasoliittymää. Ottaen huomioon että joen ylityskohtia ei ole pirun monta niin eritasoliittumä on tyritty ja alun perin. Maantiet tehtiin lehmänaivoilla ja liittymäsuunnitelmat kuntalaisten rahoilla. Nyt ollan pussissa kuin Jyväskylä. Pistetään vaan ABS:n risteykseen nyt liikennevalot. Saatanan tunarit!
- Anonyymi
Paras ja keskeinen paikka on Juuan tuvan tontille.
- Anonyymi
Penttilän pellolle. Parkkitilaa ola pitää!
- Anonyymi
Ei oo keskeisellä paikalla!
- Anonyymi
Kunnantalo nurin, täysin turhake, ja LIDL tilalle. Sopivat juomaan kahvinsa vanhoissa tiloissa!
- Anonyymi
Kyllä Juuantuvan tontti on paraspaikka. Vois tehdä semmosen pilvenpiirtäjä mallisen lidlin Juukaan. Ja niin keskeinen paikka että kyläläiset kävellenkin jaksaa tulla lidliin.
- Anonyymi
Siinähän sitä on jo vuosi pystytetty vanhan Lampisen liepeille, ternimaitosäiliökin on jo saatu asemiin.
- Anonyymi
Juuassa on lidl ollut jo pitkään. Siitä kertoo jo tämä keskustelu.
- Anonyymi
Mistään ei saa niin hyviä friteerattuja peräaukkoja kuin juuan lidlin paistopisteeltä.
- Anonyymi
Maku viehätyksenä paska. Vain paistopisteen vieressä.
- Anonyymi
Juuan litukassa on halpa tarjonnassa vitukkaa.
- Anonyymi
Juuan litukassa skannataan kivekset.
- Anonyymi
Paistopisteen sukulainen paskapapanoiden grillaus piste ja irtokarkkien lisäksi on laitettu eri eläinten paskapapanoita tarjolle. Myös pomppulinna jossa voi pukea kulli vibraattorin. Jokaisesta Juukalaiseen makuun.
- Anonyymi
Kohta tulee saatana ja saartaa jollet vaikene!
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site856047Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794870Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524442SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574182SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73533Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi992599SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352419Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148