Vaarojen Sanomissa luki että Juukaan rakennetaan kuluvan kesän aikana Lidl. Onko kenellään tietoa minne se rakennetaan? Tuleeko se abc:n läheisyyteen?
Juuan Lidl
30
1954
Vastaukset
- Anonyymi
Entisen Juuan tuvan paikalle. Keskeisellä paikalla Juuan asuin seutuun nähden.
- Anonyymi
Juuan lidlissä on pukeutumis etiketti. Housut pois Lidlin eteisen naulakkoon ja jokainen luonnostaan vastaa omasta omaisuudesta minkä naulakkoon jättää. Paita saa olla päällä.
- Anonyymi
Kuulin että erosen grillin tilalle. Kausi tuotteina saatavilla erosen vedellä lantrattua ketsuppia ja sinappia.
- Anonyymi
Entinen Kauppa-yhtiön paikka!
- Anonyymi
Seurojen talon tiloihin.
- Anonyymi
Lidlin 20 vuotis juhla humuissa on tarjolla Juuassa tuopillinen kusta ja hatullinen paskaa.
- Anonyymi
Juuassa on ollut lidl jo 30 vuotta
- Anonyymi
Kunhan saavat vanhan koulun purkutyömaan loppuun, mutta se kestää vielä maan alla toiset viisi vuotta. Sitten kaivetaan monttu, joka täytetään kivillä ja hiekalla, jonka jälkeen räjäytetään ojat tekniikkaa varten. LIDLin oma todistajaporukka pystyttää pytingin viidessä päivässä oman piirustuksen mukaan.
- Anonyymi
LIDLISSÄ on halvemmat hedelmät ja vihannekset. Rikkaille löytyy etelänruoka- viikkoja, sekä kurjille edullista roskaruokaa. Erittäin tervetullut Juukaan jossa tomaatit ja kurkut kohta 6e kilo ja kakkupala kympin!
- Anonyymi
Makuja paalasmaalta viikko on Juuan lidliin tulossa.
- Anonyymi
Juuan lidlissä on villisian paistopiste.
- Anonyymi
Ja vieläkin paskanjauhanta jatkuu!
- Anonyymi
Juuan lidlin avajaisissa ja juhla päivinä jaetaan ilmaisia muovi sankoja. Onnekaimpien sankoista löytyy erillaisia kondomeita, viagraa, para tabseja ja tietenkin vähän käytetyt stringit.
- Anonyymi
Juuassa on tärkeää omistaa stringit?
- Anonyymi
Löytyykö Juuan lidlistä luku nurkkaus, jossa voisin istua ilman housuja?
- Anonyymi
Juuan lidlin paistopisteeltä löytää uunituoreet dildot.
- Anonyymi
Lidlhän rakennetaan tottakai siihen ainoaan suur- liittymään, johon ei enää saada eritasoliittymää. Ottaen huomioon että joen ylityskohtia ei ole pirun monta niin eritasoliittumä on tyritty ja alun perin. Maantiet tehtiin lehmänaivoilla ja liittymäsuunnitelmat kuntalaisten rahoilla. Nyt ollan pussissa kuin Jyväskylä. Pistetään vaan ABS:n risteykseen nyt liikennevalot. Saatanan tunarit!
- Anonyymi
Paras ja keskeinen paikka on Juuan tuvan tontille.
- Anonyymi
Penttilän pellolle. Parkkitilaa ola pitää!
- Anonyymi
Ei oo keskeisellä paikalla!
- Anonyymi
Kunnantalo nurin, täysin turhake, ja LIDL tilalle. Sopivat juomaan kahvinsa vanhoissa tiloissa!
- Anonyymi
Kyllä Juuantuvan tontti on paraspaikka. Vois tehdä semmosen pilvenpiirtäjä mallisen lidlin Juukaan. Ja niin keskeinen paikka että kyläläiset kävellenkin jaksaa tulla lidliin.
- Anonyymi
Siinähän sitä on jo vuosi pystytetty vanhan Lampisen liepeille, ternimaitosäiliökin on jo saatu asemiin.
- Anonyymi
Juuassa on lidl ollut jo pitkään. Siitä kertoo jo tämä keskustelu.
- Anonyymi
Mistään ei saa niin hyviä friteerattuja peräaukkoja kuin juuan lidlin paistopisteeltä.
- Anonyymi
Maku viehätyksenä paska. Vain paistopisteen vieressä.
- Anonyymi
Juuan litukassa on halpa tarjonnassa vitukkaa.
- Anonyymi
Juuan litukassa skannataan kivekset.
- Anonyymi
Paistopisteen sukulainen paskapapanoiden grillaus piste ja irtokarkkien lisäksi on laitettu eri eläinten paskapapanoita tarjolle. Myös pomppulinna jossa voi pukea kulli vibraattorin. Jokaisesta Juukalaiseen makuun.
- Anonyymi
Kohta tulee saatana ja saartaa jollet vaikene!
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam26414340Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu657271Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2097081Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä455095K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1124856Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju754714Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos894464PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *204401Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko764154Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1023948