Pudis on lestareiden mekka . Ei siellä ole tavallisilla ihmisillä mitään sanan valtaa päättäjätkin on lessujen talutusnuorassa. Lentokentälle on puskettu satoja tuhansia lestä bileiden takia. Sotkevat sielläkin vesistöt ja luonnon päättäjien siunauksella. Hyvä pudis olette kyllä idiootteja.
Lestareiden pyhiin vaellus kohde
Anonyymi
211656
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ja ahneita kadehtijoita.
Siis mitä lentokentälle on tehty sadoilla tuhansilla suviseurojen takia?
Pudis alkaa olla myös maamme muslimien mekka. Uskonlahkojen keskinäiset välit ovat niin viileitä että islam on noussut jo kakkostilalle oman lahkon jälkeen.
Mikä lahko sulla on ekana ?
Kristityt kaikki samalla viivalla ja islam pitää perää.
Mohametti voi vaikka varastaa huijata käyttää oleskelulupana kristittyjä. Lypsää rahaa.
Millo seurat pudiksl?
Juu , kuseksivat ja paskovat joka paikkaan pohjavesialueella. Toivottavasti kuitenkin tekevät tarpeensa oikeaan kohteeseen. Ei niistä kinkereistä ole mitään hyötyä kaupungille,vaan haittaa ja sotkua. Euroakaan ne ei tuo pitäjään,siitä pitää huolen niiden omassa kuplassa oleva myynti systeemi. Elikkä käyvät vain porsastamassa toisten mailla ! Voivat ehkä jonkun roposen maksaa kenttä vuokraa ja siinä kaikki. Lipevät papit käärii hulppeat esiintymis liksat..miljoona bisnes. Tuommoset huijari lahkot pitäisi lailla kieltää !!
Kateutta tuo bisnes ei tuo,vaan ketutuksen kun ihmisten pääkoppaa ropeloidaan jonkun huuhaan kustannuksella ! Ykskään ei pääse mihinkään taivaaseen,vaan monttuun joutuu joka ikinen joskus. Ja se on fakta ! Jeeveliä on odoteltu jo yli 2000 vuotta,ei näy eikä kuulu. Pitäs se jo tajuta ettei sitä tule enää näkymään eikä kuulumaankaan !! Ja tuskimpa tuota on edes ollutkaan koskaan !
Hienoa huomata, että olet ajatellut asioita. Olet vaan kamalan kateellinen.
Niinhän se kun ei ole tullut täällä korvessa pyhällä hengellä täytetyksi ja alkanut sekavia puhua.
Ai Jeesus vai. No niin Jeesus on ollut kristittyjen kanssa 2000 vuotta mutta eihän Uuden liiton Jeesus kirjaimen vanhassa asukkaan.
Laki saa aikaan vihaa omavanhurskaus ei pelasta. Eläin uhreja ei tarvita uudessa liitossa.
Kaikki kateita menestyjille.
Lestadiolaiset yrittävät visertää ja väkertää oikeiden veronmaksajien siivellä !
Helppo heidän on yrittää kun asiakaskunta on valmiina. Ei voi edes osuuskaupassa käydä ettei tule kiusausta kaljan ostamiseen.
Kalassa ei ole mitään pahaa vaan siinä jos liikaa juo että järki menee.
Tämänkin keskustelun keskellä on mainos Kiinteistö Tahkolan Vuokratuottolaskurista.
Lestadiolaiset ovat tähänkin soluttautuneet.
Pudiksella on muista kunnista poiketen myös monikulttuurista pöhinää . Katukuvaa kaunistaa mustat hoikat kaunottaret joiden rinnalla paikalliset ovat varsin tukevassa kunnossa.
Eikös sinne lentokentälle rakenneta nyt isoa paskajärjestelmää kaupungin laskuun kun pitää mahtua 80 000 ihmisen paskat ja kuset. Näyttää konkurssi kypsällä kaupungilla olla pikavippi firmoihin hyvät suhteet.
PYHIINVAELLUSKOHDE. Jäikö apukoulu kesken?