Tulisit vastaan ja kysyisit edes viestillä kuulumisia.. Siitä kaikki lähtee. Molemmat halutaan tiiän sen. Miksi ei voitas vaan nauttia 🧡..
Et ois mies noin jääräpää
Anonyymi
932656
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 93
Vanhimmat
Mihinkä osoitteeseen se pittäis lähettää ?
Jatkoa, et tuu katumaan jos otat yhteyttä 😉
Olet etukäteen ottanut selvää hänen mielihaluistaan?
Ei voi summissa lähettää kenellekkään. Se vasta noloa olisi.
Kannattaa aina miettiä kenelle pallo jäi. Se joka on viimeksi laittanut viestiä ja ollut aktiivinen, ei voi pommittaa toista, jos toinen ei tee mitään aloitteellista, sellaisen passiivisuuden voi tulkita olevan kiinnostuksen puutetta. Silloin munaa vain itsensä, jos vaan jatkaa, se voi olla myös kiusaullista toiselle, jos tämä haluaa olla rauhassa.
Niin. Pallo jäi hänelle miehelle.
Joo, mulla on pallo, mutta ei se ole jääräpäisyyttä! Musta vain tuntuu, että vonkaavat miehet ärsyttävät sua.
Näin juuri.
Se on sitten sen merkki, ettei häntä kiinnosta. Unohda ja mene eteenpäin.
Kiinnostava ilmiö kyllä miten pieteetillä toiset jaksaa kommentoida presidentin samantyyppisiä provoaloituksia kun päivä murmelina alkaisi aina alusta. Yhtään ei tietoa kenelle vastataan ja minkä takia, mutta niin on vahvoja näkemyksiä. Menisit jo eteenpäin.
presiis* samantyyppisiä provoja. Aiheet kiertää samaa rataa ja kommentit on yhtä monotonisia. Huoh. Sitten vielä on pokkaa väittää muista, että ovat jumissa kun itse ei pääse fiktiossaan eteenpäin, vaan kuvittelee puhuvansa järkeä ja järkeviä🤦♀️ Ja tutuille aina tottakai🤭
Puupää haloo! Nämä asiat ja neuvot ovat yleismaailmallisia, sinun ei tarvitse aina ottaa niin raskaasti, vaikka sattumalta sinuun osuvatkin.
Ei kyllä sattumalta osu, vaan kai minäkin saan kommentoida, jos huomaan jonkun hakkaavan päätään seinään ja elävän mielikuvitusmaailmassa itse vastailemassa trollille yhä vain. On muuten suhteellisen hassua sen jälkeen kun on nämä ”yleisluontoisen”” lyttäyksen kirjoittanut trollile sanoa, vasta-argumentiksi, että en minä tosissani ollutkaan. Tunnistat siis kuvion, mutta et halua luopua siitä, ettei täällä ole sulle ketään aktuaalista tutuksi kokemaasi ojennettavaa. Siitä tuossa oravanpyörässäsi on kyse ja tiedät sen.
Halloo, no täälläpä ollaan, mutta noi sun jutut ei kuulemma kiinnosta pätkääkään.
Kommentoit kuitenkin.
Vastasin vaan kun kysyttiin.
No. Ei koske minua. Ei ole yhtään palloa näkynyt.
Jos tarkoittaa, että mies on se pallo, jota on tässä koko ajan koripallon lailla pompotellut minkä kerinnyt, mutta että pallo olisi vahingossa lentänyt pois naisen hyppysistä ja nyt olettaisi, että tulisikin ilomielin takaisin pompoteltavaksi, kun antaa ymmärtää antavansa, eikä kuitenkaan ymmärrä antaa ja kuka tahansa semmoiseen pompotteluun lopulta kyllästyisi ja lähtisi lätkimään, sen jälkeen kun olisi riittävän pitkältä ajalta jäänyt hyväksikäytetty tunne.
Riidellä ei kannata vaan selvittää asiat puhumalla. Molemmat voi sen jälkeen paremmin.
Mutta kunnon riita voi ikävän ja hiostavan ilman ukonilma lailla poistaa, kun riidan päätteeksi molemmat pyytelevät toisiltaan anteeksi ja pahoittelevat typeriä väärinkäsityksiään ja Kari Tapion laulussakin lauletaan: "Myrskyn jälkeen on poutasää, vihdoin oon sen saanut ymmärtää.."
Jorma voisi olla sisälläsi jo tänä iltana 😘
Eräs Kimmo on kuulemma ihan isänsä Jorman näköinen.
Noita vitsejä saanut kuulla koko elämänsä kyllästymiseen asti. Sitä alkaa välttelemään ihmisiin tutustumista, kun kaikkien mielestä Jorma-vitsit on hauskoja jäänsärkijöitä. Etenkin humalassa. En minä pahastu, mutta en toisaalta jaksa. Eräänlaista kiusaamista. Jorma sivusta.
Kyllä naisia ensisijaisesti kinnostaa muukin kuin vaan se saakelin miesten aikuisviihde-elokuvistakin tuttu jyystäminen ilman . minkäänlaista oikeaa läheisyyttä, rakkautta ja romantiikkaa💔
Jorman kannattaa alkaa puhua itsestään vaikka Jorena ja totuttaa kaikki puhuttelemaan Jormaa Jorena! :D
No moroo, olen veljesi Hannu.
🤣🤣🤣🤣🤣👍
Olisipa vain sisälläni jo tänä iltana😘
Ihmiset on outoja. Käyttäytyvät päinvastoin kuin tuntevat, sanovat päinvastaista kuin oikeasti haluavat ja ajattelevat.
Sitten leimaavat toisen olevan jääräpää kun hän ei ymmärrä lukee ajatuksia vaan noudattaa kuulemiaan käskyjä ja tottelee torjuvaa käytöstä.
Mä oon ajatellu et vain naiset sanoo toista ja tarkottaa toista, mut on myös naismaisesti käyttäytyviä miehiä jotka toimii samoin.
Sitten tulee itkupotkut, kun toinen tekee niin kuin toinen sanoo, ei niin kuin hän ajattelee mielessään.
Palstalla tulee ilmi näitä et palstalainen sanonu ”häivy” ja tarkottanu ”älä mee” ja sit täällä haukkuu sitä kuka häipyny kun itse on niin käskeny.
Onks se muka haukut ansainnu? Ei
Miksi teette helposta asiasta niin vaikeeta?
Ja näin ei ihan oikeesti hommat etene!
No mitä pitäisi tehdä? taitaa olla kaksi jääräpäistä vastakkain... kyllä sitä pitäisi jotenkin pystyä etenemään mutta miten?
Oot oikein mukava mutten uskalla tehdä aloitetta...
Miksi et uskalla?
Se vain että sieltä puolelta ei koskaan ole polkaistu yhtään ainoa palloa.... muita kuin täällä että revi siitä
Jep, vaikka saatetaan antaa ymmärtää, niin ei ymmärretä kuitenkaan antaa, eli aika pirumaista toimintaa. Minun pitäisi varmaan alkaa etsiä kohta seuraa miehistä tai jotain niin olisi enemmän samalla viivalla ja ymmärtäisi, eikä olisi mitään ihmeellistä pihtailua ja hyväksikäyttöä naisen osalta!😠
Täällä ei muuta osata kuin pompotella palloja ja kukaan ei tule ottamaan minkäänlaista askelta muuta kuin taaksepäin, joten aloittaja kannattaa jättää se mies omaan arvoonsa, olet ilmeisesti parhaasi tehnyt ja se saa riittää. On miehiä jotka osaavat arvostaa toista ja antaa vastakaikua jos tunteet on molemminpuolisia.
Auts, tässä kuulkaa tuli oikea asia esille. Se on just näin!
Jos miehen tärkein ominaisuus on takertuminen, niin sitten se on niin.
Juna meni jo.
Oon tienny sen jo pitkään.
Mene sitten eteenpäin äläkä kuvittele harhoissasi palstalla.
Tiedän, kun kerran matkustin kyydissä😉
Joskus aikoja sitten tein niin ja elämä meni aivan vituiks sen jälkeen. Haluisin kyllä että asia etenisi mutta ei vaan pysty!
Et vastannut siihen viimeiseen watsuppi viestiini. Aattelin että sulle piisas ja se on hyvä sitte niin.
En roiku.
Hyvästi.
Jos haluasikin, mutta en taida luottaa siihen, kun jotain ansojaan sen tekosyyllä olisi varmaan virittämässä minulle, jos olet se joksi kuvittelin, vaikka voitkin ihan hyvin olla joku muukin, joten silloin ei alkuunkaan koske sinua.
-M
Pelkään että syöt mut tai ainakin, että veisit mun neitsyyden😉
Jooo se vaara on olemassa 😉
Pien rentoutuminen kävis..
Montako kertaa pitää kysyä ja odotella vastausta?
Kerro kerro kuulumisesi, neito iki-ihanin.
Sitä saa mitä tilaa. Ja joskus ei saa.
Kunpa maailma toimisikin noin, että ujo pääsisi ujoudestaan vain sillä, että hänelle sanottaisiin "et ois noin ujo", mutta samalla tavalla kuin ujo ei muutu pyytämällä rohkeaksi, ei myöskään jääräpää pääse ominaisuudestaan eroon.
Niin mutta ujo voi olla ujo sen vuoksi, että on pidätellyt sitä hyvinkin tuhmaa puolta itsessään ja "et ois noin ujo" voisi antaa käsityksen, että saat olla juuri sellainen kuin olet oikeasti ja vapauttaisi ujon sisäinen flirtti-/seksipedon jolloin alkaisikin flirttailemaan ja iskemään kuin viimeistä päivää.
Voisi olla kuitenkin vähän liiankin karkeaa ja tyrkkyä toimintaa ehkä monen naisen mielestä, jos ei olisi lihallisista ja elävistä, oikeista ja ihanista naisista miehellä juuri niin paljoa käytännön tason kokemusta😉
Mistä täällä oikein tällä hetkellä keskustellaan? Terveisin Jo Eläköitynyt Jussi Vuosimallia 1981?
Ei tuollaista ole. Minä en ainakaan ole muuttunut yhtään tuhmemmaksi kokemusten myötä. Naisen viekoittelu on enemmän työtä kuin huvia. Siitä se on kiinni. Liksäksi on riski, että saa vääränlaisen naisen raskaaksi. Minulla ei olisi sydäntä pakottaa naista aborttiin, niin kuin monet tuntuu tekevän.
Minä uskon, että teillä naisilla siinä on kyse jostain sellaisesta, että yrittää suojella sitä omaa kunnollisuuttaan aluksi. Sitten on vain helpompi olla välittämättä, kun ei nykyään saisi tuomita. Sen takia maailman anteliaimmat naiset löytyykin suomesta. Miehillä ei ole tällaista taakkaa. Miehen odotetaan olevan pukki oli kunnollinen tai ei.
Joo, mutta sitä pelkoa ei välttämättä ole, jos mies aina vetää vähän liikaa överiksi naisen suhteen jolta saa luvan olla rohkeampi ja menee viestittelyssään yms. vähän liiankin epätoivoiseksi, että joutuisi pysymään neitseenä varmasti 40-60 vuotiaaksi asti😂
Ja sitten taas jos jutut ei vaan yksinkertaisesti kohtaa, eli mitä molemmat haluaa poikkeasivat niin täysin, että jos toinen haluaisi mahdollisesti hauskaa yhden yön merkeissä ja toinen jotain pidempiaikaista, mutta siitä ei loogisesti ottaen tulisi yhtään mitään.
Jos haluat hauskanpitoa, niin mikset vain ehdota sitä miehelle. Mies harvemmin voi ehdottaa sellaista naiselle, kun sitä pidetään loukkaavana.
Niin, sanot sille vaan rohkeasti, että jos et muuta keksi niin kelpaisiko se**i?😉
Tunnistan itseni tuosta. Voi olla täysin sattumaa tai sitten ei, mutta se nainen johon minulla oli suhteen tapainen, niin oli ajattelultaan hyvin erilainen ja mistään vähänkään pidempiaikaisemmasta ei olisi tullut yhtään mitään, eikä muutenkaan kaikki miehetkään halua vain yhden yön juttuja.
Jääräpää tunnustan olevani, mutta se, etten kysy viestillä kuulumisia ei johdu siitä jääräpäisyydestä. Pidän etäisyyttä koska ymmärsin, että liian lähellä olemiseni koettiin ahdistavaksi.
Perustele miksi hän koki sinut ahdistavaksi?
Palstan perusteella. Täällä oli osuvia kirjoituksia juuri silloin kun kokeilin kepillä jäätä. Muutenkin olen palstan orja, monet tekstit liippaavat niin läheltä.
Eli torjunta palstan perusteella.. kai sekin on syy antaa kylmää kyytiä.
On mennyt eteenpäin löytänyt paremman.
Muutaman kilometrin etumatkalla mennyt eteenpäin.
Tai muutaman valovuoden sillä aikaa, kun toinen oli talvihorroksessa.
Eteenpäin helpompi kuin taaksepäin
Mutta jos riittävän nero niin varmaan se taaksepäinkin meno jollain härpäkkeellä onnistuu.
Molemmat halutaan mutta minä en ensin lähesty viestillä. Sinä olet alkuperäinen syypää tähän pysähtyneeseen tilanteeseen joten sinä olet vastuussa sen purkamisen aloittamisesta. Kumpikin tietää asian olevan noin.
Minä en voi enää pakittaa, pelkän palstan kirjoitusten perusteella, lupasin etten kysele - keskustelun sivusta.
Kukaan ei ole tietääkseni täydellinen, mutta sattuiko nyt olemaan niin, että vain hänellä olisi asian suhteen ollut jotain petrattavaa ja sinulla ei sitten yhtikäs mitään?
Ei se kummallekaan ole helppoa ottaa seuraavaa askelta.
Ei tässä täydellisiä olla kumpikaan. Molemmilla on parannettavaa omassa toiminnassa.
Mistä nautitte?
Ei kysymyksiä nimiä juttu luistaa
Siltä kuulostaa
Mitä kuuluu? 💕
Se ei aina välttis onnistu jos toinen saa toiselta vähemmän kuin mitä itse tunteistaan antaa silloi on parempi olla erossa ettei satuta toisen tunteita liian syvästi
Olet kyllä tosi helmi. Eiku kelmi.
Ei mitään nimiä - LÄPÄ-LÄSSYN-LÄSSYN-LÄÄ!
Kaksi miestä ihastuneet toisiinsa!!
Sä ja sun peilikuvaan?
No mie kysyin kyllä, mutta miksi et vastannut mitään? Katso peiliin.
No eikö se ole hyvä, että on jääräpäinen ja tietää just eikä melkein mitä tahtoo ja siinä myös pysyy vaikka kuinka yritettäisiin mieltä muuttaa?😉
Kyllä! Erittäin hyvä!
Silti pitää palstalla käydä kuvittelemassa omiaan päivittäin lähestulkoon, olet kyllä oikein päättäväinen poika.
Heti, kun annat varman tunnisteen nainen, lähetän viestin sulle.
Jeps
Mikä ois varmaan tunniste?
Et ole maininnut lapsista mitään,, onko niitä ja kuinka paljon
Toi röllitär on palstan jääräpäisin eukko. Samalla hetkellä, kun sitä kielletään tai uhkaillaan, se vaan voimakkaammin ärsyttää uhkailijaa. :DDD
*ja tekee sitä mitä uhkailija kieltää tekemästä! :DDDD
Meneekö Lappiin?
Voitais kyllä. Mun piti kysyy sulta jotain liittyen meidän edelliseen keskusteluun mutta en sitten tehny sitä vaan sanoin jotain muuta.
Periaatteen miehet eivät vongu perääsi jos olet jo kerran empinyt. Tuollainen pitäisi tajuta jo parikymppisenä.