Kaikkea huonoa meille kaikille

Huono on ilmapiiri Kajaanissa. Ainoita ilonaiheita on minkä tiedän on vahingonilo. Muuten en jaksaisi elää siihen asti, kun täältä pääsee lähtemään.
2388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Reppana...

Äänestä

Kajaanissa kasvaneita ei haluta muualle Suomea. Työmoraali huono. Aiheuttaa työyhteisössä eripuraa. Haluaa toisille pahaa. Mielenterveyden kanssa ongelmissa. jne.

Äänestä

Se on vasemmiston syytä.

Äänestä
  • Ei ku persujen

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei ku persujen

    Miikka Kortelaisen joukkojen

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miikka Kortelaisen joukkojen

    Aavakarelaiset ja se revohka eikös se ole kaikkien tiefosda

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aavakarelaiset ja se revohka eikös se ole kaikkien tiefosda

    Persuja ei ole ollut vielä keksittykään, kun me kajjaanilaiset oltiin jo happamia, eli ei kai se niitten vika voi olla.

    Äänestä

Kannattaa muistaa, että isommissa kaupungeissa ei ole edes huonoa ilmapiiriä, vaan ne ovat ilmapiirittömiä. Päällepäin heillä voi näyttää menevän hyvin, mutta todellisuudessa ei.

Äänestä
  • Mut isoissa kaupungeissa ketään ei kiinnosta kukaan eikä mikään. Eikä tuijotella suu auki. Kajaanissa töllätään ja kyylätään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mut isoissa kaupungeissa ketään ei kiinnosta kukaan eikä mikään. Eikä tuijotella suu auki. Kajaanissa töllätään ja kyylätään.

    Tää on totta, varsinkin nämä saatanan politiikot tappelevat ja sysäävät aina muisden kontoille kaikken.

    Äänestä

  • Pikku kaupungissa asunut viisastelee siellä!

    Äänestä

Ois kiva vierailla kajaanissa

Äänestä

Tuo on muuten totta!

Äänestä

Umpi mulukkuja ja kateellisia nämä parempi osaiset!

Äänestä
  • Me ns. parempiosaiset, kuten te paarialuokka meitä kutsutte, olemme solidaarisia. Ilman meitä teillä ei olisi mitään. Veroista maksamme teidän elätyksen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Me ns. parempiosaiset, kuten te paarialuokka meitä kutsutte, olemme solidaarisia. Ilman meitä teillä ei olisi mitään. Veroista maksamme teidän elätyksen.

    Paariluokka tekee teidänkin työt on niin sanottu suorittava porras että titteli johtajat pääsevät istumalla työt tekemään.

    Äänestä

Tervemenoa, teikäläiset tekee ilmapiirin huonoksi täällä Kajaanissa, muutoinhan täällä olisi todella ihanaa eläää!

Äänestä

Heh heh, te köyhät sitten jaksatte olla kateellisia toisillenne.

Äänestä
  • Rikkaat ne täällä kaikista kaattelisimpia ovat toisilleen!!

    Äänestä

Kainuu pitäisi ilmapommittaa maan tasalle.

Äänestä

Kajaanilaisista naisista lähtee pilaantuneen lohen ja turskan haju ympäriinsä.

Äänestä
  • Ainakin yhden/muutamien kyllä.

    Äänestä

Kajaani on loppusijoitus paikka!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Huono on ilmapiiri Kajaanissa. Ainoita ilonaiheita on minkä tiedän on vahingonilo. Muuten en jaksaisi elää siihen asti, kun täältä pääsee lähtemään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu