Pojallani on kolme lasta. Hän on aina ollut poikkeuksellisen itsekäs ja olen jo hänen syntymästä asti tuntenut suurta häpeää olla hänen äitinsä. En myöskään koskaan hyväksynyt hänen puolisonsa valintaa ja suuresti ihmettelen että he ovat edelleen yhdessä. Heillä on kolme ihanaa lasta, mutta minun ei anneta olla heihin yhteydessä. Penniäkään en aio jättää heille perintojä.
Poikani ja hänen vaimonsa ovat hulluja ja tasapainottomia ihmisiä ja estävät lastenlasten tapaamisen
4
125
Vastaukset
- Anonyymi
Ehkä taustalla se, ettet hyväksynyt puolisoa? Itselleenhän se poikas kumppanin otti, ei sinulle joten sinun olisi pitänyt olla suvaitsevaisempi jos ei vastenmielisyytesi taustalla jotakin tosi törkeää henkilöön liittyvää.
Mielestäni vaikuttaa oudolta kun kerrot että olet aina hävennyt olla poikasi äiti. Miksi? Ja millä tavalla hän on ollut aina äärimmäisen itsekäs?
Harmillinen tilanne nyt ja toisaalta ei niin yllättävä seuraus..
Ehkä lastenlasten kasvettua voisit olla yhteyksissä heidän kanssa kun ilman vanhempiaan kulkevat? Jos, silloin elä tuo esille katkeruuttasi eläkä pettymystäsi moittimalla ketään. Parempi tietysti olisi jos ongelma alkaisi selvitä jo aiemmin ja voisit tavata poikasi perhettä lopultakin normaalisti.
Varmasti on paljon samassa tilanteessa olevia ettei syystä tai toisesta isovanhempien anneta olla tekemisissä lastenlasten kanssa. - Anonyymi
Jaahas.
Sen lisäksi, että kuulostat harvinaisen ikävältä ihmiseltä ja huonolta äidiltä, taidat olla myös halavatun yksinkertainen, jos et ymmärrä miksi poikasi haluaa pitää lapsensa sinusta erossa. - Anonyymi
Katso peiliin isoäiti, siellä se syyllinen.
- Anonyymi
Ei ihme jos poika ei halua että olet hänen lastensa kanssa .sanoit että olet hävennyt häntä jo syntymästä asti. Mitä sitten tungitkaan heille kun niin hävettää.
Aitten on niin että kukin valitsee puolisonsa itse, ja vaikka äiti ei pitäisikkään uusesta perheenjäsenestä niin einsitä tarvitse näyttää, että sellaiset asiat pidetään sisällänsä , sillä Kent hän on valinnut niin ei ole sinulla mitään nokan koputtamista.
Kirjoittele provokatörer vaan ja keksi vielä uusia juttuja , niitä kyllä näkyy netissä niin että taso on hyvin alhainen . Keksittyjä senaarioita ainoastaan . Kuka kypsä ihminen kirjoittelee tuollaisia tarinoita .Niin että häpeä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊931458Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1941440Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761175- 901135
- 841000
- 81995
- 40965
Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa
Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa66925Satonen Kelaan, on paras mies ?
Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v81912Korjaamo Kiesifix
Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/7869