Saapa nähdä tuleeko täällä hyviä vinkkejä.
Minulla on pienen pieni puro, jossa siis virtaa vettä koko ajan. Nyt haluaisin luoda sen avulla pienen järven - sellaisen, jossa ui muutaman vedon. Padollahan se syntyy, mutta mitä muuta pitää ottaa huomioon?
Netistä löytyy vinkkejä vain sellaisen pihalammen tekemiseen, jossa laitetaan monenlaisia muoveja sinne ja pumppuja, mutta itsellä on mielestäni oiva paikka, mutta silti kaipaisin vinkkejä. Jos alan patoamaan ja pato itsessään pitää, niin solahtaako se vesi jostakin muualta pois.
Ja ennen kuin joku sanoo, että tuossa purotekojärvessä on kylmä uida; niin onkin!
Silti mä haluun sen.
Oma tekojärvi
Anonyymi
1
314
Vastaukset
- Anonyymi
Ja jos unohdettais myös lupa-asiat, koska niihin törmää jokaisella keskustelupalstalla. Vaan ihan se tekninen puoli. Että esim. hiekkaako mä kärrään sinne lampeni pohjalle, jotta on kivempi jalkansa upottaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301886
- 1211365
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401140Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni591051- 491039
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v2701017- 1341015
Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet81826Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58819Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77816