Oma tekojärvi

Anonyymi

Saapa nähdä tuleeko täällä hyviä vinkkejä.

Minulla on pienen pieni puro, jossa siis virtaa vettä koko ajan. Nyt haluaisin luoda sen avulla pienen järven - sellaisen, jossa ui muutaman vedon. Padollahan se syntyy, mutta mitä muuta pitää ottaa huomioon?

Netistä löytyy vinkkejä vain sellaisen pihalammen tekemiseen, jossa laitetaan monenlaisia muoveja sinne ja pumppuja, mutta itsellä on mielestäni oiva paikka, mutta silti kaipaisin vinkkejä. Jos alan patoamaan ja pato itsessään pitää, niin solahtaako se vesi jostakin muualta pois.

Ja ennen kuin joku sanoo, että tuossa purotekojärvessä on kylmä uida; niin onkin!

Silti mä haluun sen.

1

336

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja jos unohdettais myös lupa-asiat, koska niihin törmää jokaisella keskustelupalstalla. Vaan ihan se tekninen puoli. Että esim. hiekkaako mä kärrään sinne lampeni pohjalle, jotta on kivempi jalkansa upottaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on kaivattusi

      Nimi väärinpäin🤔🙃
      Ikävä
      104
      1532
    2. Mitkä on kaivattusi

      Nimen kolme ensimmäistä kirjainta Mar....
      Ikävä
      85
      1259
    3. Mustikat jää metsiin

      kun ei thaikut saa lupia tulla ja oman maan työttömät ei viitti metsään mennä. Itse poimin noin 20-30 sangollista kesäi
      Maailman menoa
      100
      1207
    4. Minkä ikäinen on kaivattusi

      ja sinä? Vai tiedätkö hänen ikää?
      Ikävä
      58
      1006
    5. Milloin olette

      Nähneet viimeksi kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      62
      872
    6. Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?

      Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste
      Maailman menoa
      160
      792
    7. Me (n & m)

      Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T
      Ikävä
      18
      744
    8. Vähän hirvittää

      Että pystynkö täyttämään odotuksesi… jos oikeasti tutustutaan.
      Ikävä
      40
      729
    9. Muiden vaikutus

      Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?
      Ikävä
      88
      713
    10. Jaakko Kyllönen !

      Koettaa viisastella,Kuhmon hoito paikkojen kohtalosta.KYLLÄ SE OLI KOKOOMUS;JOKA ETU NENÄSSÄ EDDUSKUNTA VAALIEHDOKAS TEA
      Kuhmo
      24
      631
    Aihe