että haaveeni ovat mahdottomia, mutta tiedän myös sen, mikä on sekoittanut pääni. Vie vuosia ennen kuin pääsen tästä tuskasta, ettei sinua ole milloinkaan elämässäni. En tiedä mitä sanoa. Ehkä että sydämen tunteille ei oikein voi mitään.
Tajuan sen kyllä, nainen
Anonyymi
15669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Miksi ei olisi? Laitat vain viestiä niin olen elämässäsi sen jälkeen.
En ole ennenkään laittanut viestiä hänelle.
Oletko vastannut viestiin?
Hän ei ole lähettänyt koskaan viestiä.
Kerta se olisi ensimmäinenkin.
Niinhän sitä sanotaan että sydämeen mahtuu vain yksi ämmä. Mulla tosin ainakin kaksi.
Pitäisikö alkaa mormoniksi?
Turha vaivata pietään jos ei osaa asioista keskustella keskenään rehellisesti syyttämättä itseään tai toista ni ei vai ole riittävän kypsä miettimään edes tuollaisia
Tässä totuus. Toivottavasti aloituksen kirjoittaja lukee sen.
Miksi ette voi olla yhdessä?
Nainen ei varmaan halua
Haluaa se.
Siitä muistosta tulee kuitenkin muurein suljettu kaupunki, jossa ehkä vierailee unissaan.
Kuulostaa tutulta. Uskoin hetken kohtaloon, kun tiemme taianomaisesti törmäsivät, mutta lakkasin uskomasta kun viimein tajusin etten voi sinua koskaan saada. Sekö on kohtaloa että rakastuu täysin turhaan ja jää vuosiksi ihmettelemään että miksi tämän piti tapahtua?
Taianomaisesti? Eli miten?
Niin mulle kävi kans että jäin typertyneenä miettimään vähän kiroamaankin että miks pitikään sattua just mulle olis jäänyt sitten väliin mielummin. Kohtalo mikä kohtalo sitähän ei voi valita ei olis sitten mikään kohtalo 🙉