Mitkä on mielestäsi Huittisten hyviä puolia? Entä huonoja? Kerro siis tähän alle mielipiteitäsi Huittisista. Osoitan listan eräälle tuttavallaeni joka suunnittelee muuttoa Huittisiin. Kiitos etukäteen!
Huittisten hyvät ja huonot puolet
8
728
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvinä pualina voisi mainita joustava ja riittävä lietteenkuljetuspalvelu, monipualiset asusteliikkeet muarikkaaseen pukeutumiseen, joustava liikennekuri (ei isompia ruuhkia/ keskarin näyttöä)
Miinuksena järvien uimarantojen hiekka liian karkeata (0-1,2mm olisi hyvä) Pelastusrenkaan ilmanpaine alhainen. - Anonyymi
Monipuolinen kauppavalikoima ainakin tulee tietynlaisena hyvänä puolena mieleen. Toki kun Huittinen on Kaakkois-Satakunnassa semmonen kaupallinen keskus missä käy asiakkaita muualtakin, niin useampi kauppa kannattaa. Ihan maakuntarajojen ylikin kaits. On enempi valinnanvaraa mitä kauppaa suosii verrattuna moneen muuhun vastaavan kokoluokan kauppaan. Ja vaikka onkin semmonen kaupunkimainen paikka, reittivalikoimat mitä suosia jne oppii suht helposti.
Toki itse arvostan myös semmosta sopivaa luontoympäristöäkin, mihin sisältyy ainakin sopivan raikasta metsämaisemaa missä rauhoittua ja tehdä muutakin metsässä sopivaa. Varmaan Huittisista voisi tämmöstäkin löytyä, en pidä mahdottomana. Sopivin yhdistelmä mun mielestä voisi olla semmonen, missä sopivat palvelut ja sopiva luonto ovat kaikki sopivan matkan päässä. Voisi ihan vaikka kävellen hoitaa ainakin suurimmalta osin asioita, puhuttaessa ainakin semmosista mitä ei netissä pysty hoitamaan. - Anonyymi
Tässä kaupungissa on panostettu etenkin luonto- ja järvimatkailuun. Paikalle tuleva turistiryhmä voi valita useiden vesireittien kautta kulkevista laivamatkoista ja muista sisäjärvien lukuisista aktiviteeteista.
- Anonyymi
Hyvää on: Bubien sekä yökerhojen runsas tarjonta,Krillikioskit ja pitseeriat,laadukkaat motellit ja hotellit sekä Hankkija.
Miinusta antaisin epäselvistä opasteista rautatieasemalle (en löytänyt lopultakaan) sekä paskanhajusta.- Anonyymi
Paikkakunnalla yli 40 vuotta asuneena voin todeta, että en ole koskaan havainnut Huittississa paskanhajua, ei ainakaan ulkosalla. Jossain ihmisten sisäkäymälässä voi haista, mutta pihalla ei haise paskat ikinä täällä.
On raikas kaupunki kuin mikä, parempaa ilmaa en tiedä että olisi missään Suomen kaupungissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paikkakunnalla yli 40 vuotta asuneena voin todeta, että en ole koskaan havainnut Huittississa paskanhajua, ei ainakaan ulkosalla. Jossain ihmisten sisäkäymälässä voi haista, mutta pihalla ei haise paskat ikinä täällä.
On raikas kaupunki kuin mikä, parempaa ilmaa en tiedä että olisi missään Suomen kaupungissa.Sulla hajuaistisa vikaa! Kyllä Huittisisa usein paska haisee ulkona ja sisälläkin!Onhan Huittinen suamen sikaisin pitäjä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paikkakunnalla yli 40 vuotta asuneena voin todeta, että en ole koskaan havainnut Huittississa paskanhajua, ei ainakaan ulkosalla. Jossain ihmisten sisäkäymälässä voi haista, mutta pihalla ei haise paskat ikinä täällä.
On raikas kaupunki kuin mikä, parempaa ilmaa en tiedä että olisi missään Suomen kaupungissa.Oletko poikennut Karsatinmäen juurella,kekka pekki kyllä nenässä tuntuu.
- Anonyymi
Valkeakoskilaisilta kun kysyy, että mikä hitto täällä Valkeakoskella aina haisee, sellaiselta mädältä kananmunalta. Ne valkeakoskiset kattoo sivusilmällä, päästä varpaisiin.
Sitten joku hiukan puheliaampi katsoo kaukaisuuteen, taikka kysyjän ohitse jonnekin, ja sanoo hitaasti, ettei täällä mikään ole koskaan haissut. Eikä haise tälläkään hetkellä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään19117956Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903805Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu331934Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2801530Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?671519Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1621431Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151324Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141304Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1081112- 811111