Auttakkee hyvät immeiset

Miten metsämani saisi kuljetettua raivaussahan Taavetissa.
18697
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Pannoo valjaat piälleen ja raivaossahan valjaesiin.
Noosoo pukille ja lähtöö ajamaan.
Kopiton raktor niin kyllä se saha soppii siinä ukon ja likasuojan välissä matkustammaan.
Ee tuolla näätä pitkämatka mehtään olovan kun vuan kehtoes töehin lähtee, siinä suattaa vika olla.

Äänestä
  • Työntää lavakon vetovarsiin ja siihen saha kyytiin.Voi sitoa jollain esim.liinalla kiinni tai tehdä lavakoon jonkin kuljetustelineen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Työntää lavakon vetovarsiin ja siihen saha kyytiin.Voi sitoa jollain esim.liinalla kiinni tai tehdä lavakoon jonkin kuljetustelineen.

    Siinähän olisi ideaa

    Äänestä

Joko lie saanut vietyä raivaussahan taavettila pelipaikalle

Äänestä

Vetää perässään

Äänestä
  • Joko laitto tästä video YouTube..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joko laitto tästä video YouTube..

    Kyllä

    Äänestä

Noin lyhyen matkan käveleekin.

Äänestä

Oeshan siellä Ponsse ja mehtäkärrikin kuormaajalla voes nostoon sahan kouralla kyytiin ja eikun hommiin! Ilmainen neuvo!

Äänestä

Oisko vallan joku uusi kulkupeli hommattava,tuohon sahan kuletukseen. Kuka niitä käsissään tahikka siihen sopimattomalla kalustolla enään tänäpäivänä kulettelee. Olisko etukuormaintraktorin paikka nytten.

Äänestä

Hänellä on lentolupakirja,ei muuta kuin lennokki kuljettamaan.
Yli helposti menevät ilmatilassa. Taavetista päin voi ohjailla,jos ei Taavettiin löydy
peräkauhaa.Ei tietenkään löydy.Ei edes sontataikkoa/Heinähäntää,kaikki nämä sopii Taavettiin heittämällä.

Äänestä
  • Paitsi kovalla tuulella ei voi lennätää lennokia

    Äänestä

  • Hänellä ei ole lentolupakirjaa
    Jonkin asteinen dronen lennätyslupa todennäköisesti on.Ei oo kyllä esitellyt lupaansa.

    Äänestä

Kyllä tuo raivaussaha tuntuu polttelevan Saikkua.Ei tunnu millään pääsevän mettään töihin.Tuon aukon repi kyllä liian mullokselle.Tulevaisuudessa riittää taimien heinimistä etteivät tukehdu heinään ja muuhun roinaan.Oikein esim. miten ryteikkö perustetaan,kun lehtipuutkin ja pajut lähtee kasvamaan taimien seassa.Kun oli kaivuri miksei mätästänyt?

Äänestä
  • Tee ite paremmin kun osaat

    Äänestä

Mönkijän kärryssä kulkisi raivoomissaha heleposti. En ossoo mittään.

Äänestä

Kävi kokeilemassa raivuusahaa ja huomasi jottei ole hänestä siihen. Sittemmin tuumaillu dippadippaduu, jos ponssen usuttas pöpelikköön, kun on liian paksuu mehtee raivurille,ajaapahäntä jörriinipenkin kupeita uuvella huskulla.

Äänestä
  • Ei kukkapenkin päältä saa ajaa pitää kyllä järki olla päässä

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miten metsämani saisi kuljetettua raivaussahan Taavetissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu