Kansanedustajat lentoasemaverkosta. Lennot Joensuuhun säilytettävä.
Oikeasti siviililentokentää ei tarvita Kuopiossakaan . Helsinki riittää. Tai Vantaallahan se kenttä on.
Suomalaiset bisnesmiehet on syytä pitää Suomessa. Tulee halvemmaksi veronmaksajille. Esimerkkeinä käyvät vaikkapa Uniperin ostossa tehdyt typeryydet ja Fortumin Venäjään sitoutuminen.
Lentokenttäverkostossahan on kyse siitä, etteivät maakuntien lennot ole kannattavia. Yhteiskunnan ne on maksettava. Asia olisi eri, jos ulkomaiden haarakonttoriin silmät kiiluen matkaavat maksaisivat omat lentonsa. Mutta veronmaksaja lustin kustantaa.
Kannattaa like YYA-ajasta kertovia tutkimuksia. Myös aivan viimeaikaisia artikkeleita. Suomi oli pahasti korruptoitunut maa idän kaupassa. Ja se vaikuttaa yhä.
Taksiuudistuksen, Uberin jne yhteydessä Suomen korruptoituneisuus näyttäytyi. Ja suomettumisen hännässä roikkujia näemmä riittää.
Fortum, Uniper, Nokian ilmatilan osto , Hanhikiven voimala jne poliitikkojen puuhia kaikki tyyni. Ja maksettavaa riittää.
Lentokentästä vielä sen verran, ettei Pohjois-Karjalassa ole ainoatakaan vakavasti otettavaa vientiyhtiötä, ei ainoatakaan. Ei edes Raatekankaan suunnassa.
Lentoasemaverkosto
Anonyymi
2
660
Vastaukset
- Anonyymi
Jo joensuulaiset haluavat lennot Helsinkiin, niin käyttäkööt niitä lentoja, nyt jokaista yhdensuuntaista lentoa matkustajaa kohti veronmaksajat tukevat noin 1000 eurolla. Eihän siinä ole mitään mieltä.
- Anonyymi
Kinalaista roskaa aikanaan myynyt Kakkonen raivoaa Joensuun lentojen puolesta. Tosin ei taida asua enää Pohjois-Karjalassa. Mutta kenkkuilu on verissä.
Toki sen kiinalaista roskaa myyneestä huijarista ymmärtää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521757
- 621692
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101248- 611061
- 491024
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41775Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118637Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86630Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32607- 38566