🤗 Mä oon aina ollut salaisuuksien suhteen kärsimätön. Joululahjatkin 🎁 piti äidin piiloista etukäteen käydä salaa tutkimassa kun en malttanut odottaa aattoon 🎄 asti. Olen ollut elämäni piinapenkissä miehen takia 😍. Enkä edes tiedä onko hän mua varten. ❤
Olen aika utelias nainen
Anonyymi
2767
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Minä minä minä? ketä sä kaipaat täälä?
En ainakaan sua!
Uteliaista naisista saattaa pahimmillaan tulla tungettelevia juorukanoja. Miehistä myös.
Sama kuin vainoaja. Jos haluaa tietää kaiken, niin se ei ole tervettä käytöstä.
Pahanilmanlintuja palsta täynnä. Kaikki on niin huonoa niin huonoa. Mitähän minä aloituksessa utelin? Itse en huomannutkaan. Enkä nyöskään katsoisi vainoamiseksi jos täällä kirjoittaa.
Olen täysin samaa mieltä tästä. Ehkä sellaiset kokee itsensä jotenkin romanttisiksi ihmisiksi jotka vaan haluaa selvittää toisten mieltymykset ja ei-mieltymykset etukäteen tai jotain muuta yhtä kieroutunutta itseselittelyä.
Minusta/aloittaja on ihan normaalia olla kiinnostunut rakastamastaan ihmisestä. Sitä haluaa tietää kaikenlaisia pikkuasioitakin. Mielivärit, mielimusa, mieliruoka ym. Jos nimen ja puhelinnumeronkin kysyminen tuntuu vainoamiselta niin silloin ei ole parisuhteeseen sopiva
Ei oo vainoamista mutta ei ole kyllä mun makuun tällaiset lälly huutelut täällä. Kamalaa siirappia. Noloa............
Vielä nolompaa on kuvitella näitä siirappisitekstejä muuksi kuin trollaukseksi ja kuvitella dissaavansa oikeaa henkilöä, se on jo supernoloa…
Viljelet paljon tuota trolli sanaa kaikissa ketjuissa. Kannattaisi ottaa selville mitä se tarkoittaa. Saattaisi selvitä sinulle kumpi on trollausta aloitus vai sinun kommenttisi!
Nolo on kommenttisi asialle, joka ei koske sinua lainkaan!
Mikä tekee sut onnelliseksi? Jos se mies on sua varten niin näytä sille se jotenkin. Kysy vaikka et mitä kuuluu vai Joko onkuulo heikentynyt. Taij otain☺
Ei parane tommosia joko on kuulo heikentynyt viestejä laittaa. Tai oikeestaan olisihan se ihan hyvä ja siihen perään silmänisku. Olisko hyvä?
Vähän pitkä matka huudella nyt. Ei tastusti kuulisi.
Voi tsiisus, mitäpä tähänkin sanoisi..
Sano vaikka et voi tsiisus
Juuri sanoin.. utelias saa olla, mutta tiettyyn pisteeseen asti.
Aloittajalta: ei tarvitse sanoa mitään jos ei tiedä. Joululahjoista on muualla ollut puhetta. Hän joko muistaa tai sitten ei. Jos nyt edes sattuu aloituksen huomaamaan.
Kuhan päivittelin🙄...
Aloittajalta: usein teen aloituksia joihin ei tarvitse vastata mitään ihmeellistä. Vastaukset vain houkuttelevat noita muutamia.
Teennäistä rutiiniasi vain harjoitat ja kommentoit ilmiselviä provoja mukamas viisaana🤦♀️-sivusta
Itsesi takia ollut siis piinapenkissä? Mieshän sinä olet
Kot Kot
Kylläpä ihmisillä on taas hyvä päivä, no ei kyllä mullakaan oo tänää hyvä, mutta en mä ihmisiä täällä hauku
Onpa fiksu kommentti. Ihan itsekö keksit vai neuvoiko äiti?
Mikset itse vastaa. Olenko liian ruma sinulle koska et vastaa????
Aloittajan ei tarvitse vastata kommentoijillle, joille aloitus ei ole tarkoitettu.