Minkälainen firma tuo Kotimäen rakennuspulju? Onko se isi, äiti ja poika ja toiset tekee duunit. Onko siellä suomalaisia ihmisiä töissä, vai jotakin lentojätkiä? Onko ollut protestilistalla?
Onko yhteiskuntakelpoinen firma?
11
1414
Vastaukset
- Anonyymi
Rehellisiä yrittäjiä ovat .
- Anonyymi
Olet keksinyt maailman yhdeksännen ihmeen, rehellisen yrittäjän!
- Anonyymi
Oliko Niskanen firman lakimies?
- Anonyymi
Isi ja poika painaa hommia niin perkeleesti ja työntekijät ihan oikeita suomalaisia . Mut jos haluut aloittaa mustamaalaamisen tai muun nillittämisen niin kyllähän sä varmaan jotain keksit.
- Anonyymi
Kiihtymisesi kuvastaa jotakin outoa. Potentiaalisena tilaajana tuo liikevaihdon lasku vain kiinnitti huomiota.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiihtymisesi kuvastaa jotakin outoa. Potentiaalisena tilaajana tuo liikevaihdon lasku vain kiinnitti huomiota.
Onpa outoa jos liikevaihto laskee,eihän niin käy yritysmaailmassa?
- Anonyymi
Hyvä firma. Näin rakennuttajana toimineen näkökulmasta ihan parhaita alallaan. Reilu ja osaava.
- Anonyymi
Kyllähän se on tunnetusti hyvän työn tekijä., verrattuna Reposeen. Reposen oli aika myydä virma pois, kun tekivätte niin huonoa työtä, et kohta olis tullut suuret korjaus kustannukset. Hällä väliä tyyliä, jos sinne soitti ja pyys jälkiä korjaamaan, niin senhän ties minkälaisen vastauksen sieltä sai. Jullikka mikä jullikka ! Olevinaan vähän isompikin pomo.
- Anonyymi
Alottelijalle. Mikä se tuommonen rakennus pulju on ?
- Anonyymi
No minä kerron. Rakennuspulju on yhdyssana!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986478KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3606024Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602953Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092404Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082075- 1251784
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331208