Missä on nyt vika, kun aina uutisissa esiintyy sanat ennätys, mahtavin tai suurin? Mikä kilpailu on nyt päällä, kun mikään normaali ei enää kelpaa uutisoitavaksi? Onko syynä nuori toimittajapolvi, joka on kasvanut vain toisten päihityksen tahtiin? Aina vain parempi, kauniimpi, tehokkaampi ja upein ennätys on tavoiteltavintako?
Olen väsynyt vanha. Tarvitsen kuulla asiasta asiaa ja pienen, heikon ja huononkin puolustamista. Sellaista ihan normaalia elämästä kerrontaa.
Sade sateena, tuuli tuulena, ukonilma ukkosena. Ei ny manata aina maailmanloppua.
Radio Suomen uutisointi
Anonyymi
3
65
Vastaukset
- Anonyymi
Olet saanut tuon päähäsi ja nyt kuulet sitä kaikkialla
- Anonyymi
olen ap:n kanssa samaa mieltä. yle on hybridikeskus
- Anonyymi
Ei hyvältä näytä tämä jatkuvan kasvun ja paremmuuden tarve. Kun kuuntelee talous- ja markkinamiehiä, siellä on hirveä hypetys aina kohti taivaankantta. Mikkää käppyrä ei ole riittävä. Ei lähetä sellaiseen, ei uutisoinnissa. Urheilussakin alkaa olla jo jotkut "avaruuden" keinoihmiset suorittamassa jatkuvia tulosylityksiä.
Härregyyd.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke592802- 1252050
- 921758
- 1621349
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731331- 621252
- 691112
- 631090
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731059Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t33997