Lahden ydinkeskustassa huone soluasunnossa vapautumassa

Anonyymi

HUONE VAPAUTUMASSA YHTEISASUNNOSSA LAHDEN KESKUSTASSA

11 m2 huone yhteisasunnossa, yhteisiä tiloja 25 m2 = YHTEENSÄ 36 m2.
Vuokrattavana Lahden ydinkeskustassa vapautuu alkaen 01.12.2022.

Lahden Ydinkeskustassa 11 m2 huone yhteisiä tiloja 25 m2, kaikkiaan 67 m2 soluasunnossa Aleksin ja Veskun kulmauksessa, keskellä Lahden kaupallista keskusta.

Vuokraan sisältyy pyykinpesukone, mikroaaltouuni, uusi pölynimuri, keittiövälineet, 180cm jääkaappi pakastin, keittiökaapistot, ruokailuvälineet, kahvinkeitin, vedenkeitin, pöytä ja tuolit 4kpl.

Huoneessa on runkopatjavuode, petauspatja, pöytä, tuoli, senkki, vaatekaapit, lukolliset sisäovet. sälekaihtimet, raitisilmatuuletus ym.

Osakehuoneisto sijaitsee Lahden ydinkeskustassa, Vesijärvenkatu 18
Aleksanterinkadun ja Vesijärvenkadun risteyksessä, Sokos Tavaratalon kanssa samassa korttelissa, Kauppakeskus TRIO risteyksen vastakkaisella puolen.
Kaikki palvelut löytyvät kävelymatkan päästä.

Kokonaisuudessaan osakehuoneistoon kuuluu 3 Huonetta Keittiö Kylpyhuone Eteinen Uusi lasitettu parveke, uudet raitisilma-tuuletusritilät, uudet modernit sälekaihtimet, uudet 3x ääntäeristävät ulkoikkunat, uudet taittuvat parvekelasit, uudet parvekeovet, yhteensä 67 m2, hissillisessä neljännessä kerroksessa.

Jokaisella on oma huone säilytyskaapistoineen ja yhteisiä tiloja 25 m2.

Keittiö, eteinen, WC/pesutilat ja oleskelutila ovat yhteisessä käytössä.

Taloyhtiössä on käytettävissä pyörävarasto, tavaravarasto, vuodevaatteitten tuuletusparvekkeet ja saunaosasto pukeutumis- ja vilvoittelutiloineen.

Autopaikka tarvittaessa lukitulla sisäpihalla tai kadun toisella puolen 600 paikkainen Siltapuiston pysäköintihalli.

Yhdessä huoneessa asuu aina yksi henkilö.

Vuokra 295€, vesi 25€, sähkö 10€.

1-2 kuukauden vuokratakuu ja luottotiedot kunnossa.

Vuokra-aika toistaiseksi tai mielellään 1 vuosi.

Teemme jokaiselle oman vuokrasopimuksen, jolloin KELA ym tuet ovat opiskelijoille ja muille edunsaajille suurimmat mahdolliset.

Sopii erinomaisesti opiskelijalle, työntekijälle tai kakkosasunnoksi!

Tällä hetkellä osakkeessa asuu tyttöjä, mutta sekasolu käy yhtälailla.

Kysy lisää ja sovitaan näyttö:

Tiedustelut ja näyttö: Seppo Miettinen Puh. 0400-284649.

Room for rent in a shared apartment in Lahti.

Luotettavaa asunnonvuokrausta jo vuodesta 1972 Lahti, Helsinki, Tampere, Nokia, Seinäjoki, Alavus.

1

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei!
      Voisin mahdollisesti olla kiinnostunut asunnosta. Milloin talo on rakennettu?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      99
      2266
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      219
      1917
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      176
      1742
    4. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      101
      1316
    5. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      38
      1210
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1108
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      276
      823
    8. 90kW kulutus

      Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
      Maailman menoa
      180
      681
    9. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      47
      655
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      50
      651
    Aihe