Suomen hallituksen syy tämä on ,että kaikki nousee.Täytyyhän sitä hintoja nostaa joka puolelle tehty velkaa.Eikä syyttää Venäjää peiliin katsomisen paikka.Enkä ole Venäjä mieleinen, mutta pitää katsoa asioiden oikeuden puoleisuus.Hallitus lietsoo väärää tietoo kansalle,jopa viha mielisyyttä omista tekemisistään toisten nimiin.
HALLITUS huonosti asiansa hoitanut
6
134
Vastaukset
- Anonyymi
Euruuppalaisten elintaso tulee laskemaan noin 30% nykytasosta parissa vuodessa. Yhdentekevää minkälainen hallitus kussakin missäkin maassa toimii. Aivan tervettä kehitystä. Kun katselee tilastoja minkälaisia määriä Suomessa heitetään ruokaa roskiin, tai ylipäätään yleistä tuhlausta, on paljon varsinkin naisten käyttäytymisessä parantamisen varaa. Miehet puolestaan ajelevat polttomoottoriräpättimillään turhaan ympäriinsä. Ihmiset ovat nykyään muutenkin käymässä aina vain hävyttömämmäksi/röyhkeämmäksi, joten turpaan vaan ja onnee kaikelle ihmissaastalle.
- Anonyymi
Forssalainen mielensäpahoittaja, voi voi.
Terveisin Klapi ja Lupiini
- Anonyymi
Eiköhän nyt oo lupa annettu hinnankorotuksille.
- Anonyymi
Kyllä kyllä. Ennätyssatoa pukkaa ja vehnän hinta tulee alas kuin kissanhäntä. Ei tietenkään vaikuta Suomessa. Tuotatontokystannukset ovat hirmuiset ja sikalan paskan hinta huipussaan, jota pelloille ajetaan. Lisäksi pitää muistaa että viime vuonna tähkänjyvän koko oli kovin pieni.
- Anonyymi
Suomessa on vain Kesko, S-ryhmä ja Lidl. Ei ole kilpailua. Keskon tulos oli taas noussut !
- Anonyymi
Ei tarvitse niin paljoa myydä kun myy kalliilla. Kesko on oikea hyväkäs riistohommissa. Ossuuskauppa paljoa häviä. Voi vain kuvitella mikä olisi hintataso vailla Lidlia. Sentään hiukan hillitsee. Talvella syödään kallista sapuskaa, mikä tietenkin johtuu tuottajahintojen noususta. Oikea selitys on kauppiaiden välistäveto. Seuraavaksi vongutaan ruoka-alvin alentamista, jotta Kesko voi siirtää senkin alennuksen verran katteisiinsa so osakkeenomistajien taskuihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13712904Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen793590Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,952874Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?351350Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2681328Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1441279Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121226Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S121137- 801021
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin184923