Etsinnässä harrastuspari

Anonyymi

Hei.
Nyt olisi hieno tilaisuus tarjolla aloittaa uusi ihana harrastus, nimittäin paritanssi!
Olen 23v urheilullinen, sosiaalinen, avoin ja pirtsakka nainen :)
Olen haaveillut paritanssin aloittamisesta jo pitkäään, monia vuosia mutta homma kaatunut siihen ettei ole paria harrastuksen aloittamiseen :((
Tämä olisi todella itselle intohimo ja ihana harrastus jonka niin kovin haluaisin päästä aloittamaan. Tesomalla tanssiseura spiralilla alkaa uusi alkeiskurssi 16.8 ja tähän etsin harrastuskaveria. Puhtaasti kaveria, ei ole parisuhde tai mikään seksuaalinen etsinnässä.
Etsinnässä onkin suurinpiirtein samanikäinen mies: 22-28v voisi heittää ikähaarukaksi.
toivon että omaisit perushyvän rytmitajun ja olisit pidempi kuin minä (170cm)
Muuten tähän ei tarvitse mitään pohjaa, kyseessä ihan alkeiskurssi ja mitään tanssikokemusta ei tosiaankaan tarvita.
Vain hyvää asennetta ja todellista kiinnostusta lajia kohtaan!

8

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nyt rekisteröidyin ja aloittaja on siis nimellä Rosevine nyt 😄

    • Anonyymi

      Miten tiukka tuo ikähaarukka on?

      • Anonyymi

        Nuori ja punakka ukko?


      • Minkä ikäinen kyselee?


    • Anonyymi

      Voithan mennä niille kursseille yksin. Josko sieltä nappaisit parin itsellesi. Voit myös katsella kursseja joihin ei tarvitse paria.

      • Yritetty on, ei sieltä paria löytynyt eikä varmaan löydy nyt alkavaltakaan… tuohon paritanssikurssille kun menee niin kaikilla siellä jo on valmiiksi oma pari..


      • Anonyymi
        Rosevine kirjoitti:

        Yritetty on, ei sieltä paria löytynyt eikä varmaan löydy nyt alkavaltakaan… tuohon paritanssikurssille kun menee niin kaikilla siellä jo on valmiiksi oma pari..

        Jos avauspuheenvuorosi pitää paikkansa, niin nappaat sieltä naurettavankin helppsti miehen: ne muut naisethan ovat niin hulluja, että tuovat omat parinsa valiiksi ulottuvillesi, jolloinka sinun tarttee vain valita parhaat päältä. Äläkä nyt vasn rupea sössäämään mitään uskollisuusjuttuja, koska nyt on kysymys siitä kenellä on ja kenellä ei ole omaa paria eikä uskollisuudesta!


    • Anonyymi

      Miten tiukka haarukka?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      250
      4526
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      125
      2965
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2732
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1700
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1553
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      17
      1437
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      52
      1295
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      202
      1067
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1055
    Aihe