Huittisten näkyväisyys

Anonyymi

Eli jos kiinnostusta löytyy, olen aikeissa painatuttaa Huittisaiheisen hiamerkin joka kuvastaisi Huittisia parhaalla mahrollisella tavalla!
Hahmotelmia olenkin jo lyijykynällä tehny ruutupaperille. Merkisä tulisi olemaan huittisjärven ääriviivat ja merkin keskellä liätevaunun siluetti,joka kuvastaisi pitäjämme päätuatantoa markkinatalouren saralla.Siankin piirsin, mutta sen pyyhekummilla hivutin poijes. Toisaalta sian saparo olis erustanut pitäjällämme taannoin järjestettyä saparovestivaalia..?
Hiamerkin saisi siis ompelijalla ompelututtaa vaikkapa varmarihousuihin tai tuulipuvun rintapiäleen,eli sellasiin kolttuihin mikkä päällä käyrään vaikkapa isolla kirkolla erustustehtävisä!
Näin Huittinen saisi näkyvyyttä ja pitäjämme väkiluku kohoaisi muuttoliikkeen johrosta! Hinnaksi kaavailin kymppiä, mutta vitonenkin piisaa! Miten on?laitetaanko panokone töihin?

3

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko kovalla rahalla rakennettu taidepelto ja puupölkky vielä paikoillaan, vai onko odottamassa uutta visiota ja avustusten suuruutta.

    • Anonyymi

      Koprofiili taas vauhdissa karsatinmäen juurella

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2452
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      301
      2024
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      22
      1826
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1605
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      24
      1455
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1339
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      43
      1338
    8. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1285
    9. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      37
      1191
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1046
    Aihe