Lienee jokainen havaistsi hänen sanoistaan kuinka kotimaanrakkaus loisti siitä aiheesta mistä oli puhetta.Hän on todella ihmisläheinen ja tuo sen upeasti esille olemuksellaan.Jenni on aito eikä tarvitse mitään kikkailuja ollakseen Suomen ensimmäinen nainen.
Meidän ihana Jenni!
Anonyymi
46654
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Mummo jo 45-vuotiaana.
Mitä?
Onko Aaro saanut jo lapsen?
Kypsä ja kaunis nainen,edustaa Suomea tyylikkäällä vaatimattomalla tavalla,ei tarvitse hakea huomiota tyhjällä riekkumisella eikä yritä olla muuta kuin mitä on ikänsä tuomalla kypsyydellä.
eipä siinä paljon riekuta kun ukko on montakymmentävuotta vanhempi ja lisäksi pressa, niin että eiköhän hän käyttäydy juuri kuten kuuluukin asemaansa nähden.
Uskoisin, että hän käyttäytyisi hyvin olipa kenen tahansa kanssa naimisissa (tai vaikka sinkku). Hänellä näyttäisi olevan myös sydämen sivistystä, joka taitaa olla katoava luonnonvara nykyisin.
Jenni on jo olemukseltaan lämmin , hienotunteinen, sivistynyt , tuskin mihinkään ikään / ikäryhmään liittyvää.
Jenni on ryhdiltään kuninkaallinen ja empatian taitajana vegaaninen!Lihan mussutajat polvistukaa ja tunnustakaa vaillinaisuutenne!
Ei se näy ruokavaliosta olevan kiinni kuka osaa käyttäytyä kuin aikuinen.
Eikö Jenni syö lihaa, kalaa tai kanaa?
Samaa mieltä kanssasi.
Nyt vain odotan hänen kirjaansa...
Aloittajakin voisi rakastaa kotimaataan ja -kieltään sen verran, että kielellinen ilmaisu olisi 'puhtaampaa'. - Nm. Jokainen lie havainnut ...
MIETINH että; kun on sanonta itku pitkästä ilosta, niin tuleekohan sitten ilo pitkästä itkusta myös?
Piirre, mistä pidän on huumorintaju. Missä maassa presidentin puoliso voidaan valita unikeoksi ja olisi heitetty mereen, mikäli ei olisi ollut sinilevää. Jo pelkkä ajatus. Marimekossa. Mutta levä toimi siltana kommentteihin ilmastosta.
Miellyttävä henkilö, joka miehen viran puolesta joutuu julkisuuteen, rooliin ja missä ontoiminut moitteettomasti.
Beng
Tämän vuoden unikekojutusta olisi kyllä tullut paaaljon suurempi mediahässäkkä, kun Rouva Tasavallan Presidentti olisi heitetty mereen. Siis myös ilmasto ja sinilevän lisääntyminen olisivat saaneet lisäbuustia. - Nm. Mukava mielikuvitella
Onko "unikekojutusta" yhdyssana,tai kirjoitetaanko tasavallan isolla kirjaimella.
Olen kerran ollut Naantalissa silloin kun valittiin unikeko ....siitä on niin kauan etten edes muista kuka valittiin ....mutta mereen hänet heitettiin ja mies oli....
mimmimum-..mi
Eihän rouvaa ja presidenttiäkään normaalisti isolla kirjoiteta. - Nm. Hah
Ja oletettavasti tavallisempi immeinen kuin maan Pääjehu. - Nm. Niitä ei saa heitellä
Herra tasavallan presidentti olisi heitettävä mereen ja jätettävä sinne.
Eipä keikaikle nahkarotsissa pyrstöä heilutellen,kuten, Marini!
no, Marin pukeutuu virkaa hoitaessaan varsin tyylikkäästi, vapaa-ajalla kukin olkoon vapaammin niinkuin on, ei kukaan aina ole "työroolissa".
Sanna M. voittaa tyylikkyydellään Jennin moninkertaisesti. Ihmetyttää, miksi
Presidentin puoliso ei käytä ammattiapua pukeutumisessaan, sillä pikkasen
nuorennusta hän tarvitsisi mummotyyliinsä.
Hänen tyylinsä ei ole mummon, vaan Hra Tasavallan Presidentin puolison rouva-tyyli. Sannan tyyli on normisuomalaisen, tavallisen, tyylinsä tuntevan ja osaavan eli aivan eri. - Nm. Ihmettele enempi itseäsi
Kyllä pääministeri ja pressa on. Meinaatko,että Niinistö voisi lähteä räkälöihin kierrokselle kaljaa hörppii?
Kaipaat nahkarotsii ja piukkoja pöksyjä?
Kyllä nahkarotsi ja piukat pöksyt sopivat joihinkin tilaisuuksiin. Ei tarvitse kulkea
aina mekko päällä puolikorkoisissa kengissä ja hiukset tukevasti lakattuina,
varsinkaan, jos ei vielä ole eläkeiässä.
Paitsi jos on pääministeri. Virka velvoittaa!
Jennillä vaikutta olevan erityisen paksut ja itsepäiset hiukset, jotka prhöttävät villisti joka suuntaan vähän niinkuin BoJo:lla, ellei niitä lakan kanssa pidä kurissa.
Ehkä se velvoitti pönöttämään pimeällä keskiajalla. Luojella kiitos ettei enää nykypäivänä. - Nm. Sellaista virkaa ei olekaan
Tai bilettää julkimoitten kanssa presidentin linnassa kuten Marin törttöili pääministerinä. Niinistö on tolkkun mies ja Marin tolkuton tytönheitukka.
Jenni on mummo ja yhtä teennäinen kuin Kutri-Heluna.
No eivät ole kummatkaan. Mutta jos sun mielestä ovat, niiin tutkipa enempi itseäsi. - Nm. Syyt sisälläsi sössivät
Jenni on unisen näköinen sopi hyvin, itsekkin olin nuorempana kun nypin kulmakarvat 😊
Jenni on kaunis ja tyylikäs nainen.
Jenni pukeutuu arvolleen sopivasti ja tyylikkäästi. Mitäpä me 70 mummot ollaan häntä ja hänen pukeutumistyyliään arvostelemaan. Jotenkin aika huvittavaa, vaan mikäpä hänessä ;). Täällähän on sananvapaus!
Mistä se ihanuus kuvitelma?
Ei herätä mitään "naisellisuuttta"?
Sopii ehkä johonkin näytelmään linanneidoksi!
Olen ylpeä Suomen presidentistä ja hänen puolisostaan.
Jenni Haukio on viehättävä nainen, hoitanut hommansa asiallisesti ja
kunnioitusta herättävästi.
Sauli Niinistöllä on ollut kadehdittava silmä naiskauneudelle.
Minä en ole ylpeä natokiimapresasta!
Ihana, voi voi, et tiedä mikä tai mitä on ihana tai ihanaa, jos keski-ikäistä
tavallisennäköistä naista kutsut ihanaksi.
Kauneus on katsojan silmissä, niinhän se menee, mutta mutta jos
katsojan näkö on huono niin miten se silloin menee?
Kuuntelee Marinin ääntä.
Kammottavan kylmä ja Kolea ääni, kun robotti puhuu, siis tällä marinilla.
Nämä jennit ja sannat ei ymmärrä mitään ihmisen arjesta.
Ennen Jenni Haukiota puhuteltiin Rouva Jenni Haukio mutta nyt hän on Tohtori Jenni Haukio.
Kymmenen pistettä fiksulle ja viisaalle presidentin puolisolle. Kaiken lisäksi osaa pukeutua asemansa mukaisesti ja on aina viehättävä.
Mutta vihreä