Pätsi kunnanjohtajaksi

Uusista kunnanjohtajakanditaateista ykköseksi nousee Henri Pätsi. Tarkka työssään. Ei kumartele kuvia eikä pelkää säikyttelijöitä.
112303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Jos ja kun uusi kj saadaan valittua, niin pitänee palkata ovelle portinvartija, jotta kaiken maailman hampparit eivät pääse peloittelemaan.

Äänestä
  • Eikös tämä Pätsi ole Puolangalla töissä? Kyllä se nyt muutamien tappikoskelaisten kaheleiden kanssa pärjää! Puolangalla laittelevat uhkailukirjeitä virkamiehille harva se päivä!

    https://yle.fi/uutiset/3-11904955

    Äänestä

  • Ei ole tuollainen avoimien ovien käytäntö tätä päivää, että kuka tahansa voi lompsia sisään ja jäädä lorvimaan kunnantalon käytäville. Kyllä siellä oikeasti saisi olla 'portinvartija', joka tarkistaisi kuka tulee ja ketä menee tapaamaan. Näin se toimii yritysmaailmassa ja näin se pitäisi olla kunnassakin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei ole tuollainen avoimien ovien käytäntö tätä päivää, että kuka tahansa voi lompsia sisään ja jäädä lorvimaan kunnantalon käytäville. Kyllä siellä oikeasti saisi olla 'portinvartija', joka tarkistaisi kuka tulee ja ketä menee tapaamaan. Näin se toimii yritysmaailmassa ja näin se pitäisi olla kunnassakin.

    Taivalkosken kunnantalon ovet ovat jo lukossa. Sisään pääsee vain ovikelloa soittamalla ja joku tulee avaamaan.

    Äänestä

Mikä teitä taivalkoskelaisia oikein vaivaa?

Äänestä
  • Kateus lähinnä. Toisella ei saa mennä paremmin kuin itsellä.

    Äänestä

kyllähän nyt oisi ollut yrittäjäkin tarjola kunnanjohtajaksi.olen sitä mieltä että sellaisen taustan omaava osaisi kuntaan hommata rahaa.tahtoo olha ni että mitä lukeneempi tulee sitä enemän se näyttelee hienoa ja sitä kautta liittyy vanhaksi hyväksi koetuun hyväveli kerhoon ja asiat jääpi hoitamatta.tappikoskikin kuitennii on korruptoitunut kunta.

Äänestä

taivalkoski on kunnon kunta

Äänestä

liekkö vielähää onnistuu kunnanjohtajan valinta

Äänestä

Ei olisi minun valintani.

Äänestä

Toivottavasti ei. Odotelkoot vaan Puolangalla, että kotikuntaan aukeaa sopiva virka mihin pääsee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Uusista kunnanjohtajakanditaateista ykköseksi nousee Henri Pätsi. Tarkka työssään. Ei kumartele kuvia eikä pelkää säikyttelijöitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu